Na Balkán s cestovní kanceláří Alpina

Na Balkán s cestovní kanceláří Alpina

Nebaví vás poznávat jen západní země plné turistů, které už navštívil skoro každý? Rádi byste zažili něco zcela jiného, dobrodružného a netradičního? Nejste si však jisti cestováním na vlastní pěst a dáváte přednost doprovodu zkušeného průvodce? Pak neváhejte a obraťte se na brněnskou cestovní kancelář Alpina, v jejíž nabídce najdete široký výběr zájezdů do balkánských zemí.

Balkán je srdeční záležitostí Alpiny, CK sem pořádá zájezdy už více než 10 let. Zkušení průvodci vás provedou pěšky i na kole zeměmi, ve kterých se budete cítit bezpečně a uniknete od rušného životního stereotypu a davů uspěchaných lidí. Zažijete romantiku s nádechem dobrodružství v odlehlé přírodě a samozřejmě budete mít možnost ochutnat i místní vynikající kuchyni, a to za velmi příjemné ceny podobné našim. Balkánská exotika skloubená s jižanským temperamentem a vřelostí místních je velkým zážitkem pro každého návštěvníka.

Mezi neoblíbenější destinace patří Černá Hora a Bulharsko, dále pak Albánie, Bosna a Hercegovina a Makedonie. A pokud chcete strávit aktivní dovolenou i v tradičních přímořských destinacích, můžete se vydat i do hor Řecka a Chorvatska. U nejoblíbenějších zájezdů máte na výběr z mnoha termínů pokrývající sezónu od června do září.

CK Alpina nabízí nejširší a nejpestřejší nabídku zájezdů na Balkán a vybere si v ní opravdu každý milovník aktivní dovolené. Cyklisté mají na výběr mezi pohodovou cykloturistikou i náročnými MTB specialitami. Turisté mohou volit z nabídky nenáročné turistiky s jednodenními horskými túrami a ti dobrodružnější dají přednost vícedenním přechodům hor s romantickými nocemi ve stanu někdy vysoko v horách daleko od civilizace. V jednom autobusu spolu často jezdí 2-3 různé cyklistické a pěší programy, které lze mezi sebou kombinovat, na dovolenou tak mohou spolu jet i rodiny a páry s různými nároky na náročnost zájezdu. A pokud jste spíše milovníci sněhových radovánek, tak můžete vyrazit s Alpinou na Balkán i v zimě. Vybírat můžete z lyžařských freeridových zájezdů i zájezdů na sněžnice.

Černá Hora

Černá Hora patří k nejpřitažlivějším a současně nejhornatějším zemím Evropy – učiněný ráj pro horské turisty i cyklisty. Najdete zde jak dramatické monumentální hory s vysokými skalnatými štíty, kaňony a jezery, tak i řadu klidnějších pohoří se salašemi a stády ovcí, krav a koní.  Nelze také opomenout moře, které přijde vhod jako doplňkový odpočinek po aktivitách v horách. Samotní Černohorci jsou věčně usměvaví a pohostinní, při setkání s nimi na vás dýchne pohodová černohorská nálada. S Alpinou můžete navštívit nejvyšší a nejkrásnější černohorské pohoří – skalnatý Durmitor, věčně zelenou travnatou Bjelasicu a Komovi či tajemné pohoří Prokletije, které leží na hranici s Albánií.

V Černé Hoře můžete, s výjimkou zajištěných cest via ferrata, vyzkoušet všechny aktivity, které Alpina na svých zájezdech provozuje. Turisté mohou vybírat z mnoha termínů zájezdů do pohoří Durmitor, Bjelasica či Prokletije, ubytováni budou v hotelu či v chatkách. Nebo mohou zvolit dobrodružný přechod zmíněných pohoří.

Cyklisté mohou vybírat z tras pohodovějších i z MTB trailů vyšší náročnosti. Na obou zájezdech, pro bikery i cykloturisty, se nabízí vyzkoušené ubytování se snídaní. Vzhledem k povrchu tras všem cyklistům doporučujeme spíše horské kolo.

V zimě si mohou lyžaři, snowboardisté i skialpinisté užít sjezdy ve dvou nejznámějších černohorských areálech, Durmitor a Kolašin. Dobrodružné povahy mohou vyzkoušet zimní přechod na sněžnicích se spaním ve stanu a ti, co se chtějí se sněžnicemi teprve seznámit, si vyberou zájezd se zázemím na ubytovně a s jednodenními výlety do okolí.

Bulharsko

Kdo si chce užít vysoké hory, pravoslavné kláštery, historická města, setkání s dobrosrdečnými obyvateli a ochutnat vynikající kuchyni, ten ať zavítá do Bulharska. Navštívíte nejznámější bulharské hory – nejvyšší bulharské pohoří Rila i vápencový Pirin s mnoha jezery. Zdolání téměř 3000 m vysoké Musaly, která je nejvyšším vrcholem nejen Bulharska, ale i celého Balkánu, je nezapomenutelným zážitkem. Díky částečnému výjezdu lanovkou si zvládnou tento povinný vrchol odškrtnout nejen horští turisté, ale i účastníci cyklozájezdů.

Nemůžete opomenout ani nejproslulejší bulharskou památku a největší bulharský klášter Rilský monastýr, který svým vzhledem připomíná opevněný hrad.

S Alpinou se do Bulharska můžete vydat zájezdy se zázemím v příjemných hotýlcích se snídaní. Bydlí se v podhorských městečkách Bansko a Samokov. Horští turisté mohou zvolit buď zájezd s jednodenními túrami z podhůří, nebo vícedenní přechody. Díky horským chatám, které v podobné hustotě jinde na Balkáně nenajdete, máte jedinečnou možnost realizovat přechod po chatách, aniž byste museli s sebou nosit stan a jídlo. Cyklisté mohou vybírat z jízdy po cykloturistických horských i podhorských silničkách nebo z MTB trailů v pohořích Vitoša, Rila a Pirin.

Nejširší nabídku průvodců a map Bulharska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina je již po staletí místem střetu západu a východu, islámu, pravoslavných a katolíků, domovem několika národů, co stále píší dějiny. Jako byste ani nebyli v Evropě. Bosna a Hercegovina je zkrátka místem, které fascinuje. Opuštěné bosenské hory a příroda lákají dobrodruhy k jejich návštěvě.  Můžete poznat drsné pohoří Prenj, přezdívané „Hercegovský Himálaj“, zdolat nejvyšší vrchol Bosny a Hercegoviny – Bosenski Maglić nebo v pohoří Bjelašnica navštívit unikátní horské vesničky. V Sarajevu můžete obdivovat mešity, pravoslavné i katolické památky a hlavně Baščaršiju – uličky s krámky, kde je k sehnání tepané zboží i ručně tkaný koberec z Iránu.

Bosna a Hercegovina nabízí jedinečnou kombinaci hor s poznáním měst i místních zvyků. Na přechodu hor navštívíte nejvyšší Maglič a na Bjelašnici i jedinečnou horskou vesnici Lukomir (UNESCO).  Pohodoví turisté kromě hor poznají i zákoutí Sarajeva a Mostaru a vyzkouší rafting po řece Neretvě. Cyklisté přejedou po kamenitých horských cestách nejznámější Bosenská pohoří od Sarajeva až k moři do Dubrovníku a zpět.

V zimě můžete navštívit poblíž Sarajeva skiareály Jahorina a Bjelašnica, ve kterých se konala Zimní olympiáda 1984, a užít si jízdu na perfektně urolbovaných sjezdovkách i parádní freeride v okolí. Na sněžnicích pak můžete tato pohoří poznat buď na vícedenním přechodu se stanem nebo při jednodenních výletech.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: