Na Balkán s cestovní kanceláří Alpina

Na Balkán s cestovní kanceláří Alpina

Nebaví vás poznávat jen západní země plné turistů, které už navštívil skoro každý? Rádi byste zažili něco zcela jiného, dobrodružného a netradičního? Nejste si však jisti cestováním na vlastní pěst a dáváte přednost doprovodu zkušeného průvodce? Pak neváhejte a obraťte se na brněnskou cestovní kancelář Alpina, v jejíž nabídce najdete široký výběr zájezdů do balkánských zemí.

Balkán je srdeční záležitostí Alpiny, CK sem pořádá zájezdy už více než 10 let. Zkušení průvodci vás provedou pěšky i na kole zeměmi, ve kterých se budete cítit bezpečně a uniknete od rušného životního stereotypu a davů uspěchaných lidí. Zažijete romantiku s nádechem dobrodružství v odlehlé přírodě a samozřejmě budete mít možnost ochutnat i místní vynikající kuchyni, a to za velmi příjemné ceny podobné našim. Balkánská exotika skloubená s jižanským temperamentem a vřelostí místních je velkým zážitkem pro každého návštěvníka.

Mezi neoblíbenější destinace patří Černá Hora a Bulharsko, dále pak Albánie, Bosna a Hercegovina a Makedonie. A pokud chcete strávit aktivní dovolenou i v tradičních přímořských destinacích, můžete se vydat i do hor Řecka a Chorvatska. U nejoblíbenějších zájezdů máte na výběr z mnoha termínů pokrývající sezónu od června do září.

CK Alpina nabízí nejširší a nejpestřejší nabídku zájezdů na Balkán a vybere si v ní opravdu každý milovník aktivní dovolené. Cyklisté mají na výběr mezi pohodovou cykloturistikou i náročnými MTB specialitami. Turisté mohou volit z nabídky nenáročné turistiky s jednodenními horskými túrami a ti dobrodružnější dají přednost vícedenním přechodům hor s romantickými nocemi ve stanu někdy vysoko v horách daleko od civilizace. V jednom autobusu spolu často jezdí 2-3 různé cyklistické a pěší programy, které lze mezi sebou kombinovat, na dovolenou tak mohou spolu jet i rodiny a páry s různými nároky na náročnost zájezdu. A pokud jste spíše milovníci sněhových radovánek, tak můžete vyrazit s Alpinou na Balkán i v zimě. Vybírat můžete z lyžařských freeridových zájezdů i zájezdů na sněžnice.

Černá Hora

Černá Hora patří k nejpřitažlivějším a současně nejhornatějším zemím Evropy – učiněný ráj pro horské turisty i cyklisty. Najdete zde jak dramatické monumentální hory s vysokými skalnatými štíty, kaňony a jezery, tak i řadu klidnějších pohoří se salašemi a stády ovcí, krav a koní.  Nelze také opomenout moře, které přijde vhod jako doplňkový odpočinek po aktivitách v horách. Samotní Černohorci jsou věčně usměvaví a pohostinní, při setkání s nimi na vás dýchne pohodová černohorská nálada. S Alpinou můžete navštívit nejvyšší a nejkrásnější černohorské pohoří – skalnatý Durmitor, věčně zelenou travnatou Bjelasicu a Komovi či tajemné pohoří Prokletije, které leží na hranici s Albánií.

V Černé Hoře můžete, s výjimkou zajištěných cest via ferrata, vyzkoušet všechny aktivity, které Alpina na svých zájezdech provozuje. Turisté mohou vybírat z mnoha termínů zájezdů do pohoří Durmitor, Bjelasica či Prokletije, ubytováni budou v hotelu či v chatkách. Nebo mohou zvolit dobrodružný přechod zmíněných pohoří.

Cyklisté mohou vybírat z tras pohodovějších i z MTB trailů vyšší náročnosti. Na obou zájezdech, pro bikery i cykloturisty, se nabízí vyzkoušené ubytování se snídaní. Vzhledem k povrchu tras všem cyklistům doporučujeme spíše horské kolo.

V zimě si mohou lyžaři, snowboardisté i skialpinisté užít sjezdy ve dvou nejznámějších černohorských areálech, Durmitor a Kolašin. Dobrodružné povahy mohou vyzkoušet zimní přechod na sněžnicích se spaním ve stanu a ti, co se chtějí se sněžnicemi teprve seznámit, si vyberou zájezd se zázemím na ubytovně a s jednodenními výlety do okolí.

Bulharsko

Kdo si chce užít vysoké hory, pravoslavné kláštery, historická města, setkání s dobrosrdečnými obyvateli a ochutnat vynikající kuchyni, ten ať zavítá do Bulharska. Navštívíte nejznámější bulharské hory – nejvyšší bulharské pohoří Rila i vápencový Pirin s mnoha jezery. Zdolání téměř 3000 m vysoké Musaly, která je nejvyšším vrcholem nejen Bulharska, ale i celého Balkánu, je nezapomenutelným zážitkem. Díky částečnému výjezdu lanovkou si zvládnou tento povinný vrchol odškrtnout nejen horští turisté, ale i účastníci cyklozájezdů.

Nemůžete opomenout ani nejproslulejší bulharskou památku a největší bulharský klášter Rilský monastýr, který svým vzhledem připomíná opevněný hrad.

S Alpinou se do Bulharska můžete vydat zájezdy se zázemím v příjemných hotýlcích se snídaní. Bydlí se v podhorských městečkách Bansko a Samokov. Horští turisté mohou zvolit buď zájezd s jednodenními túrami z podhůří, nebo vícedenní přechody. Díky horským chatám, které v podobné hustotě jinde na Balkáně nenajdete, máte jedinečnou možnost realizovat přechod po chatách, aniž byste museli s sebou nosit stan a jídlo. Cyklisté mohou vybírat z jízdy po cykloturistických horských i podhorských silničkách nebo z MTB trailů v pohořích Vitoša, Rila a Pirin.

Bosna a Hercegovina

Bosna a Hercegovina je již po staletí místem střetu západu a východu, islámu, pravoslavných a katolíků, domovem několika národů, co stále píší dějiny. Jako byste ani nebyli v Evropě. Bosna a Hercegovina je zkrátka místem, které fascinuje. Opuštěné bosenské hory a příroda lákají dobrodruhy k jejich návštěvě.  Můžete poznat drsné pohoří Prenj, přezdívané „Hercegovský Himálaj“, zdolat nejvyšší vrchol Bosny a Hercegoviny – Bosenski Maglić nebo v pohoří Bjelašnica navštívit unikátní horské vesničky. V Sarajevu můžete obdivovat mešity, pravoslavné i katolické památky a hlavně Baščaršiju – uličky s krámky, kde je k sehnání tepané zboží i ručně tkaný koberec z Iránu.

Bosna a Hercegovina nabízí jedinečnou kombinaci hor s poznáním měst i místních zvyků. Na přechodu hor navštívíte nejvyšší Maglič a na Bjelašnici i jedinečnou horskou vesnici Lukomir (UNESCO).  Pohodoví turisté kromě hor poznají i zákoutí Sarajeva a Mostaru a vyzkouší rafting po řece Neretvě. Cyklisté přejedou po kamenitých horských cestách nejznámější Bosenská pohoří od Sarajeva až k moři do Dubrovníku a zpět.

V zimě můžete navštívit poblíž Sarajeva skiareály Jahorina a Bjelašnica, ve kterých se konala Zimní olympiáda 1984, a užít si jízdu na perfektně urolbovaných sjezdovkách i parádní freeride v okolí. Na sněžnicích pak můžete tato pohoří poznat buď na vícedenním přechodu se stanem nebo při jednodenních výletech.

CK AlpinaCK Alpina nabízí pestrou nabídku zájezdů nejen na Balkán, ale po celém světě. Pokud chcete svoji dovolenou či prázdniny strávit aktivně, tak si můžete vybrat z více než 400 termínů zájezdů se zaměřením na horskou i nenáročnou turistiku, pohodovou cyklistiku i MTB nebo zajištěné cesty via ferrata. 

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: