Milujete-li cyklistiku a cestování, vaší pozornosti by určitě neměl ujít festival Cyklocestování!

Milujete-li cyklistiku a cestování, vaší pozornosti by určitě neměl ujít festival Cyklocestování!

Originální cestovatelský festival Cyklocestování představuje specializovanou přehlídku cestopisných besed, promítání a worshopů zaměřených na cykloturistiku.

Tato nevšední akce je určena nejen pro všechny „cyklocestovatele“, kteří vyrážejí na své cesty po světě s kolem, ale i pro všechny příznivce nenáročné cykloturistiky, cestování a pohybu v přírodě. Těšit se můžeme na plno dobrodružství, sportovní výkony a plno krásných záběrů. Samozřejmostí je fajn nálada.

Festival se uskuteční ve dvou městech a termínech, a to nejprve v Hradci Králové v termínu 9.10. 2. a v termínu 22.24. 2. pak ve Frýdku-Místku.

Hradec Králové – 9.–10. 2., konferenční sál Úřadu práce

Hlavním programem bude promítání o unikátním sólovém cykloputování Tádeáše Šímy napříč černým kontinentem, kde nejednou šlo o holý život a zase na druhou stranu bylo prožito spousty nádherných chvil.

O zážitky nebude nouze ani v besedě Tomáše Zaplatílka, který se vydal vstříc dobrodružství do pohoří Pamír. Jedinečná bude rozhodně projekce mladého páru Dáši a Kuby, kteří se rozhodli vrátit z Nového Zélandu domů na kole. Tradičně nebude chybět Martin Stiller, který zavzpomíná na velkou cestu napříč Evropou až do Afriky a následně představí svou novou knížku „Evropou na kole“. Ivan Burkert Vám ukáže, jak došlapal na vysokém kole z Hradce Králové do Istanbulu!

Festival pořádá spolek Cyklocestovatelé za významné podpory města Hradce Králové.

Festival Cyklocestování, Hradec Králové – 9.–10. 2., konferenční sál Úřadu práce

Festival Cyklocestování, Hradec Králové – 9.–10. 2., konferenční sál Úřadu práce

Frýdek-Místek – 22.–24. 2., Kino Nová Scéna Vlast

Hlavním programem bude projekce frýdecko-místeckých cyklocestovatelů Dáši&Kuby o jejich ojedinělém dobrodružném cyklonávratu z Nového Zélandu, při kterém zažili spousty neuvěřitelných zážitků a nádherných chvil. Za tahák festivalu lze určitě považovat i trojitou účast cestovatele rádia Impuls Jirky Kolbaby, který spolu s legendárním Víťou Dostálem pokřtí zbrusu novou knihu „Evropou na kole“ autora Martina Stillera.

O zážitky nebude nouze ani v besedě dámského dua Magdy a Alis, které na kolech samy prošlapaly jižní a střední Ameriku. S rodinkami Čermákových, Zigáčkových a Stillerových zavítáme s dětmi křížem-krážem Evropou. Roman Staněk nás zavede do drsného a přesto nádherného Karabachu. A to samozřejmě není vše!

Festival pořádá spolek Cyklocestovatelé za významné podpory Moravskoslezského kraje a příspěvkové organizace Národní dům Frýdek-Místek, která je spolupořadatelem akce.

Festival Cyklocestování, Frýdek-Místek – 22.–24. 2., Kino Nová Scéna VlastF

estival Cyklocestování, Frýdek-Místek – 22.–24. 2., Kino Nová Scéna Vlast

Podrobnější informace naleznete na www.cyklocestovani.cz nebo na facebooku Cyklocestování.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: