Mauricius: Tip na treky v národním parku Black River Gorges

Mauricius: Tip na treky v národním parku Black River Gorges

I když na Mauricius, ostrov prostřed Indického oceánu, míří většina cestovatelů hlavně za koupáním a užíváním si sluníčka, ostrov nabízí vyžití i pro milovníky turistiky.

Pokud už vás koupání, slunění a jezení dobrého místního jídla omrzí, vydejte se do malebného vnitrozemí ostrova a vyrazte na trek. Čekají vás malebné zelené kopce, kaňony s prudkými vodopády a rozpraskané skály. Skvělým výchozím místem je například Le Pétrin, odkud je dobře dostupný národní park Black River Gorges. Tento národní park je největší na Mauriciu a najdete v něm poslední pozstatky místního pralesa. Díky tomu zde přežívají jedinečné druhy rostlin a živočichů – například ovocný netopýr předívaný létající liška.

V Le Pétrin při vstupu do parku najdete návštěvnické centrum, je dobré si ale mapku parku pořídit již předem.

Trek k vodopádům Tamarind

Trek k vodopádům Tamarind je nejlepší začít právě u Le Pétrin. Trasa je asi čtyřhodinová a není příliš obtížná. Po cestě se však těšte na nádherné výhledy na přírodní krásy parku. Samotné vodopády Tamarind jsou také překrásné.

AF logo

Pokud se chystáte na Mauricius, doporučujeme vydat s leteckou společností Air France. Z Prahy se na tento exotický ostrov dostanete pohodlně s jedním přestupem v Paříži na letišti Charlese de Gaulla. Letiště Charlese de Gaulla bylo společností Skytrax oceněno jako „Nejlépe vylepšené letiště“ roku 2015. Z Prahy tam létá denně 6 přímých linek stejné společnosti a let Praha – Paříž trvá 1h 50 min.

Trek ke Grande Riviere Noire

Vydejte se opět z Le Pétrin do hloubi parku Black River Gorges. Přibližně v polovině trasa klesne k řece a pokračuje malebným řííčním údolím. V některých částech je terén stezky náročnější, zvolte si proto vhodnou obuv. Tato trasa vyžaduje už určitou fyzickou zdatnost a její zdolání trvá přibližně 5 hodin.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: