Ahoj. Všimli jsme si, že máš zapnutý AdBlock. Prosím, pozastav si pro HedvabnaStezka.cz blokování reklamy. Díky tomu můžeme zajistit více zajímavých článků o zemích světa, cestopisy, reportáže. Navíc se snažíme zobrazovat jen reklamy s cestovatelskou tématikou, podporujeme touto cestou i mnohé charitativní projekty a neziskovky. Snad tě nebudou moc rušit. Děkujeme! Redakce HedvabnaStezka.cz
Mauricius: Tip na treky v národním parku Black River Gorges
22. 3. 2017
Tereza Kramplová
I když na Mauricius, ostrov prostřed Indického oceánu, míří většina cestovatelů hlavně za koupáním a užíváním si sluníčka, ostrov nabízí vyžití i pro milovníky turistiky.
Pokud už vás koupání, slunění a jezení dobrého místního jídla omrzí, vydejte se do malebného vnitrozemí ostrova a vyrazte na trek. Čekají vás malebné zelené kopce, kaňony s prudkými vodopády a rozpraskané skály. Skvělým výchozím místem je například Le Pétrin, odkud je dobře dostupný národní park Black River Gorges. Tento národní park je největší na Mauriciu a najdete v něm poslední pozstatky místního pralesa. Díky tomu zde přežívají jedinečné druhy rostlin a živočichů – například ovocný netopýr předívaný létající liška.
V Le Pétrin při vstupu do parku najdete návštěvnické centrum, je dobré si ale mapku parku pořídit již předem.
Trek k vodopádům Tamarind
Trek k vodopádům Tamarind je nejlepší začít právě u Le Pétrin. Trasa je asi čtyřhodinová a není příliš obtížná. Po cestě se však těšte na nádherné výhledy na přírodní krásy parku. Samotné vodopády Tamarind jsou také překrásné.
Nejširší nabídku průvodců a map Mauricia (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz
Trek ke Grande Riviere Noire
Vydejte se opět z Le Pétrin do hloubi parku Black River Gorges. Přibližně v polovině trasa klesne k řece a pokračuje malebným řííčním údolím. V některých částech je terén stezky náročnější, zvolte si proto vhodnou obuv. Tato trasa vyžaduje už určitou fyzickou zdatnost a její zdolání trvá přibližně 5 hodin.