LIVINGSTONE: Madeira je exotika na dosah Evropy

LIVINGSTONE: Madeira je exotika na dosah Evropy

LIVINGSTONE: Madeira je exotika na dosah Evropy

Chcete-li si užít exotiku bez zdlouhavého cestování a vynaložení velkých finančních prostředků, vydejte se na Madeiru, která je svou výjimečností srovnatelná i s Reunionem v Indickém oceánu. Ostrov Madeira nabízí srovnatelné zážitky a aktivní vyžití jen na dohled od portugalské pevniny. Na ostrově květů najdete zelenou džungli, rozeklaná údolí i důmyslný systém zavlažovacích kanálů (levad), které jsou pro Madeiru tak specifické.

Madeira leží v Atlantickém oceánu a velkou popularitu si získala díky produkci madeirského vína, hlavního města Funchal, nádherného květinového festivalu i zavlažovacích systémů fungujících od 15. století. Pro ty, kdo si chtějí užít něco navíc, nabízí tento sopečný ostrov návštěvu lávových jeskyní. Zajímavým přírodním úkazem jsou vulkanická jezírka, která tvoří pobřeží městečka Porto Moniz. O hranu jezírek se tříští vlny Atlantického oceánu, ale při menším větru v létě je tu pěkné koupání.

Madeira je zkrátka ideální volbou pro toho, kdo chce prožít aktivní dovolenou plnou rozmanitých zážitků a nelpí jen na koupání a relaxaci na pláži. Destinace je určitě vhodná i pro rodiny s dětmi.

Zajímavý zájezd na Azory a Madeiru nabízí CK LIVINGSTONE.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: