Lákavá místa Sv. Kryštofa a Nevise

Lákavá místa Sv. Kryštofa a Nevise

Basseterre V malém hlavním městě žije téměř polovina obyvatel ostrova. Město, obklopené zelenou kopcovitou krajinou, leží na konci široké zátoky. Název sice připomíná původní francouzské obyvatelstvo, ale jinak je ráz města spíše anglický. Přestože většina historických budov padla za oběť požáru v roce 1867,  zůstalo tu několik hezkých viktoriánských kamenných budov, kombinovaných s dřevem. Centrem je Independence Square – malý park s fontánou.

[cut]

Old Road Town

Je jednou ze zastávek na vyhlídkové cestě, která vede podél celého pobřeží ostrova. Ve městě se vyrábí batikovaná látka a návštěvníci si mohou výrobu nejen prohlédnout, ale také si hotové výrobky koupit. Továrna na výrobu těchto látek Caribell Batik Factory leží na pozemcích bývalé plantáže Wingfield Estate.

Brimstone Hill Fortress National Park

Místo, kdysi nazývané místním Gibraltarem, se nachází 13 km severozápadně od hlavního města, z jehož hlavní části, Citadely se 24 kanóny, se otvírá neskutečný výhled na ostrov St Eustatius a město Sandy Point Town. V Citadele je muzeum, připomínající koloniální historii ostrova. Vulkanický vršek Brimstone Hill je 244 m vysoký.[/cut]

Southeast Penninsula

Nejjižnější výběžek ostrova St Kitts je skutečně nádherný, s divokou přírodou, svěže zelenými travnatými pahorky a slanými jezírky, s krásnými plážemi Frigate Bay, North a South Friar´s Bay a Turtle Bay, hlavními obyvateli zde jsou malé opičky, které vám občas přeběhnou přes cestu.

Charlestown

Přestože je největším městem a obchodním centrem ostrova Nevis, je to spíš malé ospalé letovisko s několika zachovalými koloniálními budovami. V některých z nich se nyní nacházejí různá místní muzea, kde můžete dobře poznat místní historii, která se někdy dotýká i té evropské – je tu např. Muzeum admirála Horatia Nelsona, který se tu zamiloval a oženil s neteří místního guvernéra. Na jihu města je malé a téměř zapomenuté židovské muzeum.

Pinney´s Beach

Na nejkrásnější pláži ostrova s bělostným pískem, lemované téměř po celé délce vzrostlými kokosovými palmami, můžete nejen lenošit a opalovat se, ale podnikat také romantické procházky, při nichž se otvírají krásné výhledy na ostrov St. Kitts. Přímo na pláži si můžete prohlédnout i pevnost Fort Ashby, postavenou kolem roku 1702. Je poslední z osmi podobných, které se kdysi vypínaly podél severního pobřeží ostrova Nevis, nyní z nich zůstaly ruiny zdí a několik kanónů. Zde původně leželo město Jamestown, které bylo smeteno do moře při zemětřesení v roce 1680.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí