Kyjev: Unikátní prohlídka města pomocí časosběrného VIDEA

Kyjev: Unikátní prohlídka města pomocí časosběrného VIDEA

  Podívejte se na unikátní video z Kyjeva vytvořené pomocí časosběrných fotografií. Efektivní záběry jsou tvořeny fenoménem jménem time-lapse, který se poslední dobou poměrně rozšířil.

Jako podklady k filmu sloužilo 25 000 fotografií, které byly snímány během 5ti dnů a 2 nocí pomocí aparátu Canon 550D. Zpracování materiálu tvůrcům zabralo několik měsíců, ze všech fotografií bylo nakonec použito kolem 4 000.

Podstatou čassběrného snímání je pořizení série obrázků v pravidelném intervalu po určitou stanovenou dobu. Pro vizualizaci sekvence lze použít slideshow nebo videosoubor. Snímky si prohlížíme podstatně vyšší rychlostí, než jakou byly původně nasnímány. Díky tomu můžeme zrychleně pozorovat procesy, které jsou za normálních podmínek příliš pomalé pro naše vnímání – například vývoj a rozpad oblačnosti, východy a západy Slunce či Měsíce, hru světel polární záře, růst rostlin nebo jejich rozkvétání, dělení buněk a vývoj mikroorganizmů, stavbu budov, dopravní ruch ve městech a mnoho dalších.

Autoři filmu: Efim Graboy & Daria Turetski

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: