Kampa ožije hudbou a tancem z celého světa díky RefuFestu

Kampa ožije hudbou a tancem z celého světa díky RefuFestu

V sobotu 7. června hostí pražská Kampa devátý ročník multikulturního festivalu na podporu integrace cizinců nazvaný RefuFest, s podtitulem Seznamte se bez předsudků. Celodenní program nabídne hudební vystoupení od afrických rytmů, přes židovské písně, gospely až po neofunk či surf rock, taneční vystoupení, divadelní představení i workshopy a diskuze.

RefuFest oslavuje společné soužití majoritní české společnosti s cizinci a poukazuje na skutečnost, že Praha již není homogenním městem, ale stává se kosmopolitním centrem, kde spolu žijí lidé různých národností a náboženství,“ vysvětluje produkční festivalu Václav Kasalický. A dodává: „Chceme společně strávit příjemné chvíle a blíže se navzájem poznat. Zároveň bychom si letošním ročníkem rádi připomněli pě t advacetileté výročí od sametové revoluce a zdůraznili, že to není tak dávno, co se i obyvatelé České republiky stávali nedobrovolnými uprchlíky a migranty v jiných zemích.“

Festival se koná v sobotu 7. června od dvanácti do dvaadvaceti hodin večer v pražském parku Kampa. Vstup na celou akci je zdarma. Motto festivalu ctí i jeho program, který je veskrze multižánrový. Hudební koncerty představí pestrou směsici žánrů, stejně, jako vystoupení v podání palestinských, vietnamských či afrických tanečníků. Chybět nebudou ani divadelní představení, workshopy, tematické přednášky a diskuze. Pro děti je připraven celodenní program v dětském stanu. Velikým lákadlem je i ochutnávka exotických jídel z různých koutů světa.

Veškeré informace k festivalu jsou k nalezení na www.refufest.com, nebo na sociální síti www.facebook.com/refufest.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: