Jak si připravit Tabouleh doma

Jak si připravit Tabouleh doma

Máta, citron a petrželová nať… netradiční chutě, které vás v taboulehu dostanou svou svěžestí a neotřelou chutí. Dopřejte svých chuťovým pohárkům trošku té exotiky a zkuste si připravit tabouleh, jednoduchý arabský sálat, pod taktovkou šéfkuchaře Milana Václavíka i třeba sami doma.

Tabouleh je tradiční arabský salát z hladkolisté petrželové nati s jemným bulgurem a rajčaty. Je to velmi oblíbené jídlo na blízkém východě, převážně pak v Libanonu, Iráku a Sýrii. Směrem přes Turecko až na Balkán pak najdeme jeho různé obměny s čili papričkami, cuketou dokonce i s lilkem nebo okurkou.

Tabouleh, někdy také Tabouli, je na blízkém východě velmi oblíbený salát a většinou je součástí tzv. mezze. Což se dá volně přeložit jako předkrmy. V podstatě jde o několik menších jídel servírovaných v malých miskách. Skvělé na tomto druhu stolování je přátelská atmosféra, kdy se misky při jídle sdílejí. Odpadá tím takové to naše „můj talíř, moje jídlo“ a stolování se pak nese v přátelštějším duchu.

Tajná ingredience, bulgur

Kombinace netradičních surovin jako máta, citrony a hladkolistá petrželová nať dávají salátu příjemně neobvyklou chuť, která vás překvapí svojí svěžestí a originalitou! Další netradiční surovinou je bulgur. Je to drcená pšenice, která se vyrábí tak, že se nejdříve povaří, nasuší, a pak nadrtí na malé kousky. Prodávají se dva typy, jeden hrubý a druhý jemný. Na Tabouleh je nejlepší použít ten jemný. Takto zakoupený bulgur pak stačí přes noc namočit do studené vody a přidat do salátu.

Na celý recept podle šéfkuchaře brněnského Klubu cestovatelů Milana Václavíka se můžete podívat v krátkém videu. Bon apetit!

9 sálů, 30 osobností, 25 přednášek, 10 filmů a 25 workshopů. Další cestovatelskou sezónu zahajuje Festival OBZORY 7.-8.11.2015 v Praze. Největší cestovatelská akce roku. Pečlivě vybrané přednášky ze všech aktuálních cestovatelských TOP destinací, čerstvé expedice, důkladné know-how pro cestovatele, exotické jídlo, večer koncert Létajícího koberce, skvělá atmosféra, místo, kde se potkávají fajn lidi, předvánoční market užitečných dárků… vše na jednom místě v Praze (Filozofická fakulta UK), o víkendu 7.-8.11.2015. Více na www.Festival Obzory.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: