Inspirujte se koupacími zvyky sněžných opic v malebném japonském lázeňskěm městečku Jamanouči

Inspirujte se koupacími zvyky sněžných opic v malebném japonském lázeňskěm městečku Jamanouči

Japonské sněžné opice se v zimním období ukrývají před mrazem u vývěrů horkých pramenů. Pozorovat a hlavně napodobit je můžete třeba v okolí lázeňského městečka Jamanouči.

Už od pradávna se lidé nechávají inspirovat přírodou a není žádným tajemstvím, že mnoho z těch nejlepších nápadů, kterými si zpříjemňujeme život, jsme odpozorovali právě od ostatních živých tvorů pobývajících ve volné přírodě. Nejinak tomu je i v Japonsku, kde se lidé v minulosti inspirovali koupacími návyky sněžných opic, které se v zimním období před mrazem ukrývali v horkých pramenech a nepřímo tak daly vzniknout tradici onsenů. Vydejte se s námi na exkurzi do okolí malebného městečka Jamanouči, kde tlupy japonských makaků již dlouhá staletí oddávají tomuto způsobu relaxace.

Objevte historií prodchnuté lázeňské rezorty v Jamanouči

Lázeňské město Jamanouči se nachází na severu prefektury Nagano, která je jistě dobře známá fanouškům ledního hokeje, díky zlatým medailím českých hokejistů z olympijských her, jež se zde konaly v roce 1998.

Zmíníte-li se ovšem o tomto městečku před Japoncem, pravděpodobně první, co mu přijde na mysl, bude ikonický výjev sněžných makaků koupajících se v přírodních horkých pramenech. Není se čemu divit, jedná se totiž o jediné místo na světě, kde se volně žijící opice koupají v horkých pramenech. Za ideální čas pro návštěvu této netradiční atrakce je považováno období mezi prosincem a březnem, kdy je park Džigokudani Jaen-Kóen (v překladu pekelné údolí) zachumlán pod sněhovou nadílkou a dotváří tak kouzelnou atmosféru celému výjevu.

Poté, co si dosyta užijete návštěvu u sněžných opic, i Vy určitě pocítíte nutkání zrelaxovat svoje tělo v jednom z lázeňských rezortů, které se nachází v oblasti národního parku Jošinecu Kogen. Mezi nejnavštěvovanější lázeňské rezorty patří Šibu onsen, který má dlouhou tradici, sahající až do 6. století.

Nejširší nabídku průvodců a map Japonska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Již v té době bylo Jamanouči oblíbené pro své léčivé prameny, a proto je zde velké množství historických hotelů a rjokanů. Nachází se zde devět očistných pramenů a říká se, že vykoupete-li se ve všech z těchto pramenů, přinese Vám to nejen pevné zdraví, ale i štěstí a požehnání bohů. Každý z těchto horkých pramenů je zaměřený na posílení a prevenci konkrétní oblasti. Například šestý pramen údajně léčí oční infekce, osmý pomáhá léčit ženské nemoci a devátý pramen léčí revma.

Nezapomeňte si zakoupit místní ručníček zvaný džunjoku, na nějž si můžete razítkem nechat potvrdit návštěvu jednotlivých pramenů. A když si na závěr dne obléknete jukatu a projdete se tímto starověkým městečkem, budete si připadat, jako byste se ocitli v předminulém století.

Pokud se chystáte do Japonska, přečtěte si rozhovor s Pavlou Tsuji, která v Japonsku dlouhodobě žije. Je plný tipů o tom, co nevynechat a zažít, které v průvodcích nenajdete.

Zažijte atmosféru olympijských her v okolí Nagana

K čemu by byla pořádná relaxace bez trochy aktivního odpočinku. Na své si přijdou i milovníci sportu, kteří mohou využít příležitosti navštívit největší lyžařský areál v celém Japonsku, Šiga Kogen, jenž se nachází, co by kamenem dohodil od centra historického Jamanouči. Areál se skládá z 19 spojených lyžařských rezortů, přičemž permanentka v hodnotě 5000 jenů/den je platná na všech sjezdovkách.

Kromě zimního vyžití nabízí areál spoustu možností i návštěvníkům, kteří sem zavítají i v letním období. Zdejší rozmanitá příroda láká k horské turistice, cykloturistice nebo dokonce jízdě v koňském sedle. Vrcholky hor, které překonávají hranici 2000 m.n.m. pro Vás jistě přichystají nejednu výzvu na Vaší cestě za aktivním odpočinkem. Zajímavou zkušeností může být i rybaření v některém z místních rybníčků, kdy si všechno potřebné vybavení můžete zapůjčit.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí