INDICKÝ OCEÁN: Planý poplach s vlnou tsunami.

INDICKÝ OCEÁN: Planý poplach s vlnou tsunami.

INDICKÝ OCEÁN: Planý poplach s vlnou tsunami.

Odborníci vyplašili většinu lidí žijících v zemích okolo Indického oceánu. Vydali totiž varování před vlnou tsunami, která by se mohla vytvořit po zemětřesení pod hladinou oceánu. Zpráva způsobila například v Indonésii opravdovou paniku. Lidé, kteří si ještě pamatují vlnu z roku 2004, zahájili rychlou evakuaci. Nakonec se ale ukázalo, že poplach byl naprosto zbytečný. K pobřeží totiž nakonec dorazila jen vlna vysoká pouhých osmdesát centimetrů, která nezpůsobila vůbec žádné škody. Z toho plyne, že i mistr tesař (seizmolog) se někdy utne, a proto není dobré podléhat panice.

Zkušenosti čtenářů

Dyna

Chtel bych trosku reagovat na tento clanek, ono se to dobre pise z pohodli kancelarskeho kresla, ze poplach byl NAPROSTO ZBYTECNY, ale kdyz stojite na plazi a vite ze bylo dost silne zemetreseni ne az tak daleko od vas tak bych rekl ze to neni az tak zbytecne nebo je? Nehlede na to, jak je napsano vyse, si spousta lidi pamatuje tsunami z roku 2004. Urcite je lepsi byt pripraveny a na bezpecnem miste. Mimo to nikdo z odborniku do posledni chvile nevedel jestli tsunami prijde nebo ne. neni nutne podlehat panice, ale je nutne mit otevrene oci…

Katka

To máte určitě pravdu, že je důležité být připraven a místní si navíc pamatují události z roku 2004. Však článek situaci nějak nezlehčuje. Spíše se na HedvabneStezce.cz snaží bojovat s oním fenoménem současných médií – vše zveličovat a negativizovat. Takže je to taková ukázka, že ne vše končí tragicky.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: