II. ČÁST SOUTĚŽE S CK MUNDO: Diskutujte nad fotkou. Nejvtipnější příspěvek vyhrává! UKONČENO

II. ČÁST SOUTĚŽE S CK MUNDO: Diskutujte nad fotkou. Nejvtipnější příspěvek vyhrává! UKONČENO

Zúčastníte-li se alespoň dvou ze tří kol soutěže s CK MUNDO, které budou zveřejněny tři po sobě následující soboty, můžete vyhrát zájezd do Francie s touto jedinečnou cestovkou pro aktivní lidi. V každém z kol pak hrajeme o menší ceny.

Výherci soutěže (budou osloveni e-mailem):

1. cena zájezd Auvergne – sopky a kaňony Francie: Pavel Štěrba

2. cena 2x cestovatelský balíček (cestovatelská lahev, jmenovka na kufr, cestovatelské tričko): Markéta Pokorná, Eva Kubaniova

ÚKOL DRUHÉHO KOLA:

Dobře si prohlédněte úvodní obrázek. Kde se asi takové městečko nachází? V diskusi dole pod článkem zkuste ve třech větách napsat vtipný komentář pro to, jak podobný název mohl vzniknout. Abychom vás mohli dobře identifikovat, nezapomeňte se do diskusního příspěvku podepsat!

  • Tři po sobě následující soboty, 2., 9., a 16. dubna, vyhlásíme jednu soutěžní otázku. Vy na ni pak budete moci odpovídat přesně týden.
  • Připravena bude jedna diskusní a dvě kvízové otázka.
  • V každém z dílčích kol budeme hrát o drobné ceny (2x cestovatelská lahev, 2x cestovatelská jmenovka na kufr, 2x cestovatelské tričko). Zúčastníte-li se alespoň dvou ze tří kol, budete zařazeni do slosování o hlavní cenu – zájezd Auvergne – sopky a kaňony Francie.

Pravidla celé soutěže:

  • Tři po sobě následující soboty, 2., 9., a 16. dubna, vyhlásíme jednu soutěžní otázku. Vy na ni pak budete moci odpovídat přesně týden.
  • Připravena bude jedna diskusní a dvě kvízové otázka.
  • V každém z dílčích kol budeme hrát o drobné ceny (2x cestovatelská lahev, 2x cestovatelská jmenovka na kufr, 2x cestovatelské tričko). Zúčastníte-li se alespoň dvou ze tří kol, budete zařazeni do slosování o hlavní cenu – zájezd Auvergne – sopky a kaňony Francie.

CK MUNDO

CK Mundo si dobrodružství na cestách užijete vždy naplno. Zájezdy jsou proslulé fajn a uvolněnou atmosférou, přátelskými průvodci a nespočetnými zážitky, ať už během treků na horách, na plážích nebo ve městech. Zkrátka „cestovat s lidmi na stejné vlně“ se jednoduše vyplatí. A kam že se to vlastně můžete nechat zlákat? Zkuste třeba exotické Maroko, karibskou krásku Kubu, Italské Dolomity nebo  třeba orientální Albánii. O zážitky nebudete mít nouzi. 😉 Parťáky na cesty můžete najít také na diskusním fóru pro cestovatele.

Zkušenosti čtenářů

žufan

Jak to vzniklo vím naprosto přesně. Vesnici založil starý Bu a malý Bubu cestou do Ubudu ze Serekundy. Letos tam chvilku pobudu.

Jana Jeriová

Ahoj, místo se nachází v Tanzánii na ostrově Zanzibar. A proč? Protože se tam dělá bububu na děti, a na lidi, kteří zlobí:-)

Renáta Renmo

Já jsem spíše realista, než vtipálek: Cedule by se hodila umístit třeba v Praze, směr poslanecká sněmovna. Ale bububu už se dnes asi u nás nikdo nelekne. Tak druhá varianta: odbočka ke škole v Mombase.

Andrea Theimerová

Vím to přesně (ukradnutá cedule) z Ostrava hl.n. – směr ostravský Přívoz!! 😉

Kristýna Bařinková

Leží na ostrůvku vedle Zanzibaru a ten je vedle Tanzánie. Jednoho krásného dne na toto místo dorazil Čech, který místí lidi strašil povídkami o bubákovi a jak to tak bývá, lidé se báli nepopsatelné hrozby v jejich okolí a začali jí nazývat Bububu. A jméno se po poražení nestvůry dostal do názvu města. 🙂

Tomáš Koch

Bububu, ze Zanzibaru nepůjdu 🙂

Tomáš Koch
Tomáš Koch:

Jedná se o zaručené místo narození Freddieho Mercuryho. Aby ho při jeho zkoušení nikdo nerušil, dělal na všechny kolemjdoucí bububu. Když se stal slavným, jeho nejoblíbenější slogan se na jeho počest stal názvem této vesnice.

Paulína Pidaná

menovka na dverách rodiny kamaráta a jeho 2 synov. 3 Bubance

Jana L.

Městečko se nachází na pobřeží ostrova v Indickém oceánu. Název je  zvoláním domorodců, kdykoliv se na protější pevnině objevil nějaký černoch.

Lucie Vencláková

Čtyři kilometry vpravo a jste v p… pralese… pozor na paviány.

Ján Králik

…filmové studio Warner Brothers uvádí, čtvrtý díl dokumentárního cyklu o Třech 4-procentních bratřech s názvem BUBUBU, směrovka ke studiu je jasná 🙂

Jerry G.

Bububu – já už tam nebudu, protože poctivost pozbudu
A když tam zase pudu, dostanu 4x přes hubu 
 

Jitka Kršková

„BUBO BUde tu BUsh?“ zaslechli domorodci od českých turistů jako poslední slova než spadli z malého vodopádu na okraji skály. Jako varování pro další nebohé návštěvníky se celá obec složila na ceduli, kterou zde instalovali. Ta straší a varuje další případné nešťastlivce.

Hana Vrbová

Odpověď je „lekleklek“ a je to místní pozdrav. Bububu leží na Zanzibaru, 5 stupňu 56 min jižní šiřky, 39 stupňu 14 min východní délky.

Andrea Pavelova

Bububu, na Zanzibaru si chvili pobudu. 🙂 A ted vazne – Bububu se nachazi na Zanzibaru. Misto jsem osobne navstivila, byli jsme tam na „povinne“ city spice tour. Take mne zajimalo, jak nazev vznikl a tak jsem se zeptala domorodcu a bylo mi receno, ze nazev vznikl – byl odvozen od zvuku parniho vlaku / parni lokomotivy (v domorodem jazyce) – ktera pri vypousteni pary vydavala zvuk bu bu bu. V te dobe byla na Zanzibaru jedina zeleznice a to z hlavniho mesta Stone Townu do mistni rafinerie. Stavbu proinvestoval mistni sultan Bin Said v roce 1878 a merila celych dlouhych 7 mil. Jinak procestovat Zanzibar doporucuji vsem. Obecne Tanzanie a Zanzibar je super jak na safari tak na odpocinek a poznavani. Citili jsme se zde naprosto bezpecne a i na nespocet mistnich preletu a presunu, vzdy klaplo vse dle planu. Na Afriku je to neco uzasneho! 🙂

Štěpánka Tůmová

Bohužel nenapisi nic nového, asi ani zábavného… Nicméně Bububu v Zanzibaru leží, říkali včera v baru a já si říkala, to asi stěží. Leč tak to bylo i je a mě toto okolo zřejmě unikne :-). Francie je ale láskou mou, snad mě tam s CK Mundo pošlou 🙂

Jaroslava Čeganová

Kdysi dávno byl v Africe misionář, který zkoušel naučit domorodce zpívat církevní písně a cvičili zpěv u stáda krav. Po nějakém čase začali  krávy sami bučet nápěvky do rytmu. Místní začali tuto událost šířit jako unikát, všichni chtěli vidět zpívající krávy a posléze se z tohoto místa stalo centrum kulturní zábavy. Místu se na počest krav začalo říkat Bububu.

Simona Cibulková

Vypadá to, že je to v lese. A kdo se bojí…

burbot

Bububu … na takovou blbost odpovídat nebudu!

Katka Farkačová

Brblal bubák na bubláka,že ho bublák na dub láká,aby dělal bu bu buna holuby na dubu.
 
je to to první, co mě napadlo. Asi uz je čas jít do práce

Vlaďka Soudková

Cedule je opravdu ze Zanzibaru. Ukazuje na policejní stanici (Bububu Police Station), která je na ulici Malawi. A jak název vznikl? No, to je přece jasné – každá policie všude na světě dělá „bububu“.

markep

Být u býka, ubyly by uši čtyři,
baštit ugali, brzo ubalím brka čtyři,
A pak budu ublblá i z bludnýho čtyřblbu.

olly

Městečko BUBUBU, jedem do Afriky, jedeme do Zanzibaru. Za jméno městečko vděčí železnici, která zajišťovala spojení s metropolí. Parní lokomotiva vydávala při rozjíždění zvuk bubububu a od toho městečko získalo jméno.
Vtipné to není, ale doufám, že pravdivé

JaP

Chceš-li ten nejlepší ylang-ylang míti, pak do Bububu na Zanzibaru musíš jíti.
Vlak bububu… tě tam již nedopraví, místo toho ti tu minibus zastaví.
Nechceš-li minibus nemusíš se bát, je to je několik km to pěšky zvládnout se dá. 🙂

Lucie Šelenbergová

Bububu v Zanzibaru leží, a to je to, oč tu běží.
Podle mašinky své jméno dostalo, protože v ní při rozjezdu podivně bublalo.
Teď už si však cestu vlakem neužiješ, místo něj minibus použiješ.

[email protected]

Bububu je v Zanzibaru, dojedu tam na soumaru.
Jméno křtila mašinka, hučelo jí z komínka.
S CK Mundo bude bžundo,
jestli cenu vyhraju, tak se pěkně nasaju.

Dana Turoňová
[email protected]:

Syn mi řekl, že dáma nenasává, tak měním svůj poslední verš na: tak si s vámi připiju.

Pavel Štěrba

Libuše Unguja Zanzibarská se podívala do dáli a předpověděla. Vidím vesnici velikou a její jméno bu-bu-bu…de Zatracené zadrhávání. Takže dopadli ještě dobře 🙂

Interatrial

Konspirace: Jedná se o tichou rebelii zanzibarských otroků pracujících v továrně. Název je akronymem a zoufalým voláním po lidských podmínkách, které se Britové snažili v Africe prosadit. Bring Us Beer, Unknown BUddy!!

interatrial
Interatrial:

pro případnou lepší identifikaci přikládám email 🙂 [email protected]

Iva Žánová

Támhle straší, bububu,
já tamtudy nepudu.
Radši s vámi zůstanu
a co za to dostanu?

Jiří Vichta

První zmínka o městě pochází ze třetí čtvrtiny 19. století, tehdy se ovšem jmenovalo pouze Bu. Počet obyvatel rapidně rostl a v roce 1936, po dovršení páté tisícovky obyvatel, bylo slavnostně přejmenováno na Bubu. Současný název nese od roku 1987, kdy překročil počet obyvatel číslo 10 000, ovšem vzhledem ke stálému populačnímu růstu se kolem roku 2030 předpokládá dosažení dalšího populačního milníku a povýšení názvu města na Bubububu.

HaneleK@

Chceš-li jeti do Bububu, dej si pozor na hubu.
Místní nejsou lidožrouti, ale zpívaj, až se uši kroutí.
I legendy praví, hlídej si své zdraví, přežijou je tvrďáci praví 🙂

Magda Sedmikova

Neni treba se bat ani jezdit daleko. Cedule je ve Stredoceskem kraji a ukazuje smer na Bubovice u Berouna (urad).

Darina K

Nazev vznikl tehdy, kdyz se temer zcela negramotny, zato vsak kreativni urednik, ktery mel vymyslet nazev pro nove zalozenou osadu, omylem na prislusnem formulari ucil psat na psacim stroji jednim prstem a zrovna se ucil pismena B a U. Pote co se mu po pulhodinovem usili podarilo spravne trikrat za sebou dana pismena napsat, si musel odskocit a gramotnejsi kolega mezitim formular sebral, domnivaje se, ze je jiz hotovo a „jmeno“ zaprotokoloval.

Dana Š.

Když vidím nebo slyším od dětství strašecí Bububu, tak si ,,v duchu,,myslím DRŽ HUBU , ale znamená  to v češtině : v 8 bududubu !

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: