HOROLEZCI: Tři české výpravy v posledních týdnech ovládly Himálaj.

HOROLEZCI: Tři české výpravy v posledních týdnech ovládly Himálaj.

HOROLEZCI: Tři české výpravy v posledních týdnech ovládly Himálaj.

Letošní květen je ve znamení velkých výprav českých horolezců. Radek Jaroš spolu s Honzou Trávníčkem zdolali 6. května Annapurnu, čímž Radkovi zbývá poslední vrchol do jeho sbírky všech světových osmitisícovek. Bohužel je výprava stála nejen hodně sil, ale hlavně těžké omrzliny (Radka na nohou. Honzu na rukou.).

Další česká expedice se právě v těchto dnech pokouší o vrchol Dhaulagiri . Účastní se jí Libor Uher, Tomáš Petreček, Petr Mašek a Marek Novotný. Podle posledních zpráv už Libor a Tomáš kvůli zdravotním potížím výstup na vrchol vzdali. Jestli Petr a Marek vrcholu dosáhli, se ukáže v následujících dnech. Sledujte aktuální informace o expedici na Dhaulagiri.

A pokud počasí a hory dovolí v soboru 19. května se pokusí další česká expedice o osmitisícový vrchol, o Lhotse. Leopold Sulovský, Milan Sedláček, Radovan Marek, Pavol Lupták a Marek Ožana jsou zkušenými horolezci, kteří mají na kontě mnohé úspěchy. Počasí se ale v Himálajích nevyplácí vzdorovat. Uvidíme, jestli se potvrdí relativně příznivá sobotní předpověď a pánové dosáhnou vrcholu. Čtěte další infromace o výpravě na Lhotse.

Závěrem nezbývá než gratulovat Radku Jarošovi a Honzovi Trávníčkovi a pevně držet palce dalším horolezcům, kteří se právě v těchto dnech pokouší zapsat do dějin českého horolezectví.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: