HELP CAMP PERU 2015

HELP CAMP PERU 2015

Čech Yarda Gruss, který již mnoho let žije v Peru, kde provozuje hostel a cestovní kancelář, připravuje v roce 2014 první help camp v amazonské džungli u města Iquitos v indiánské vesnici San Pedro na řece Nanay. Yarda s touto vesnicí spolupracuje už několik let a rád by ji pomohl. Můžete se zapojit buď výukou malých indiánků, nebo se sázením juky, ananasu či banánovníku.

Program:

Účastnit se může kdokoliv starší osmnácti let. Bude se pomáhat v indiánské vesnici se zemědělstvím nebo s výukou zeměpisu a angličtiny malých indiánů. Práce v zemědělství bude vždy od šesti ráno do jedné hodiny odpoledne. Ve škole se bude pomáhat od pondělí do pátku od dvanácti do dvou hodin odpoledne. Minimální délka pomoci je 21 dní.

Organizace:

Stravu si platíte sami, jídlo vám zdarma může připravit někdo z domorodců z vašich surovin. Ubytováni budete v indiánské vesnici nebo přímo v campu v džungli. Spát budete buď v hamakách s moskytiérou nebo v tambecch nebo v indiánských chýších s postelí a moskytiérou. Záchody jsou společné a umývárka je v jezírku. Ubytování se snídaní stojí 20 sol za osobu (1 USD je 2,8 sol).

Co dostanete od amazonských indiánů:

  • Jednou týdně výlet do džungle a doprovázet vás bude místní obyvatel, naučí vás poznávat rostliny i zvířata. Pokud bude v džungli Yarda, může vás doprovodit i on. Pokud ne, půjde s vámi domorodec Ernesta, který bude styčný bod mezi indiánskou osadou a dobrovolníky. Yarda bývá v džungli minimálně jednou za měsíc, tudíž se s dobrovolníky také vždy sejde.
  • Jednou vás domorodec doprovodí také do největšího džungleního města Iquitos.
  • Při práci budete mí k dispozici zdarma refresco – ovocnou šťávu.
  • Při odjezdu dostanete dárek od místních zhotovený přimo v džungli

Jak se dostanete na místo:

Z letiště v Iquitos tříkolkou na odbočku Santa Clara 8 minut, dále z této odbočky do přístavu Rumo Cocha 15 minut. Z přístavu Rumo Cocha motorovou kánoí do vesnice San Pedro 40 minut. V období dešťů dojedete přímo do vesnice San Pedro /prosinec – červen/. V červenci až listopadu dojedete půl hodiny před vesnici na druhý břeh řeky Nanay. Odtud musíte pěšky cca 30 minut. První lodge AmazonasPeru II je přímo ve vesnici naproti hřbitovu na okraji džungle. Druhá  Amazonas Peru Lodge je umístěna v amazonské džungli půl hodiny chůze od vesnice San Pedro. Místní vás tam dovedou, nebo vás Yyrda vyzvedne přímo na letišti v Iquitos a odveze do lodge.

Kdy přijet:

Lze sem jezdit po celý rok, akorát škola nefunguje od ledna do prvního týdne v březnu, kdy jsou prázdniny.

Kontakt:

Yarda Gruss

[email protected]

pasaje Saenz Peña A1, Arequipa

005154221746

Nejširší nabídku průvodců a map Peru (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Zkušenosti čtenářů

jorje

Hola hombre,
que tal? Zaujal mne tvůj inzerát na help camp v Peru.Jsem v tuto dobu v Kanadě, ale v některém dni tohoto roku velmi pravděpodobně vyrazím tvým směrem. Něco na způsob dobrovolnictví či pomoci by mi dávalo větší smysl, než nyní, přesto dovol jednu základní otázku mému možná dlouhému vedení – co mají tvoji sousedé za nedostatek, který my by jsme jim mohli vynahradit? Všeobecně si totiž vůbec nejsem jistý, zda-li my jim můžeme v něčem pomoci, o opaku jsem přesvědčen. Dík.

Vlastina

Ahoj 🙂 nikdy jsem v cizině nebyla a Peru by se mi moc líbilo, ovšem nechci jet poprvé sama. Takže kdyby jel někdo semnou budu moc ráda. Zároveň budu moc ráda o nějaké rady a informace, třeba ohledně toho jakou šanci asi mám se do ciziny dostat, když nemám žádné zkušenosti. Předem ti děkuju 🙂

Yarda
Vlastina:

Hola Jsem na expedici, ozvu se do konce tydne. Zdar Yarda

marie

Ahoj. Taky bych rada jela ale ne sama. Muzeme se domluvit a nejak to spojit Vlastino?

Monika

Zdravím, zní to zajímavě, docela bych se též přidala. Ještě se chci zeptat, jak se cesta pohybuje finančně?

Ven

taky bych se ráda k někomu připojila, akorát kdyby to bylo o letních prázdninách?!
Nicméně, taky by mě zajímalo, na kolik cca cesta i s pobytem vyjde?!

Gabriela
Ven:

Ahoj, mně by se to také moc líbilo a stejně jak tu píšete, nechce se mi do toho samotné… A jindy než o letních prázdninách si to nemůžu dovolit, takže to by bylo ideální 🙂

Barbora

Ahoj, taky bych ráda jela, ale zajímaly by mě bližší informace 🙂

Berta

Ahoj holky, já bych taky ráda jela…Mohly bychom se domluvit nejak spolecne?

Verca

Ahoj holky, taky jsem rozhodnuta jet a stejně jako vy dám přednost společnosti. Takže pokud už spolu nějak vzájemně komunikujete, tak budu ráda za přidání do skupiny:)

eva

Ahoj. O účast v takovémto help campu bych měla velký zájem, ale mám dostaz jako Monika a Ven ohledně finanční náročnosti takové cesty a o podrobnějších informacích.
[email protected]

Anna

Ahoj, zaujalo mě to a budu ráda za víc info! Raději bych se k někomu přidala..

Jakub

Dobrý den prosím měl bych zájem pomoci. Jsem sám a rád bych se domluvil s někým kdo již ví co a jak nebo možnosti a radu. Dekuji Jakub

Daniel

Ahoj..taky mne to uaujalo a měl by jsem zájem. Je tu tedy někdo , kdo už by měl nějaké bližší info , nebo skupina , která už se něco dozvěděla a ke které by se dalo přidat ? [email protected]

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí