Grenada: průvodce a cestopisy

Grenada: průvodce a cestopisy

Co by vám nemělo uniknout: hlavní město St. George se starým přístavem a kamennými domy z 18. století, soustava podmořských soch u St.George, útes zvaný Vrch skokanů nebo sopečná jezera s termálními prameny.

Cestopisy z Grenady

Ostrovní stát Grenada se nachází v jižní části Návětrných ostrovů a je součástí Malých Antil. Karibský ostrůvek je často navštěvován v rámci výletu např. z nedalekého Barbadosu, ale mnoho turistů si sem jezdí odpočinout od rušného života okolních ostrovů. Hlavním lákadlem pro ně jsou malé vesničky ve vnitrozemí ostrova, pláže s neuvěřitelně bílým pískem a tropická džungle ukrývající sopečná jezera.

Na jižním pobřeží se nachází mnoho zálivů a zátok, v jedné z nich se nachází i starobylý přístav hlavního města St. George, které je údajně nejkrásnějším městem Karibiku.

Zajímavosti z Grenady

Ostrov Grenada je převážně pahorkatý, nejvyšší vrchol Mount Saint Catherine měří 840 metrů nad mořem. Kousek od hlavního města se nachází jeden z největších unikátů na ostrově – soustava šedesáti soch obrostlé korály na dně moře. Ostrov nabízí ale bezpočet dalších přírodních skvostů, přestože se rozprostírá na území velkém jen 344 metrů čtverečních. Navštívit můžete městečko Gouyave, proslulé oříškovou manufakturou, nebo si skočit ze 30metrového útesu, zvaného Vrch skokanů, a napodobit tak indiány, kteří z něj před 350 lety skočili na protest proti kolonizátorům.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí