FOTOSOUTĚŽ: Vyfoťte Rozvojové cíle tisíciletí! VÍTĚZNÉ FOTKY

FOTOSOUTĚŽ: Vyfoťte Rozvojové cíle tisíciletí! VÍTĚZNÉ FOTKY

Navštívili jste letos nějakou rozvojovou zemi? Viděli jste ženy chodit s kanystry pro vodu k cisterně či opravené pumpě? Museli jste navštívit místní nemocnici? Potkali jste školáky v uniformách? Zajímali jste se o to, jak se živí lidé na vesnicích nebo jak se chrání deštné pralesy?

Vyberte fotografie z cest, které podle vás zachycují jakékoli téma Rozvojových cílů tisíciletí. Na jejich splnění má svět už jen dva roky. Více si o těchto cílech můžete přečíst zde.

Soutěž vznikla ve spolupráci s informačně vzdělávací sekcí společnosti Člověk v tísni Rozvojovka (www.Rozvojovka.cz) v rámci kampaně Cena vody. Podmínkou soutěže je, že autor souhlasí s publikací fotografie na facebooku a stránkách www.rozvojovka.cz a www.hedvabnastezka.cz.

Výherci soutěže fotografií Rozvojových cílů tisíciletí se stávají:

1. místo: Barbora Mbezi, fotografie z Keni, která upozorňuje, jak děti místo do školy, musejí chodit každý den pro vodu, která často ani není pitná.

2. místo: Jiří Průša, fotografie z Burkina Faso, jež zachycuje rozvojový projekt zvyšování kvality vzdělávání

3. místo: Ivana Viktorová, fotografie z Egypta, která zachycuje dětskou práci a chudobu.

Výherci jsou obeznámeni emailem. Všem, kteří se zúčastnili a zaslali fotografie, moc děkujeme! Soutěže se zúčastnilo celkem 88 fotografií. Ve fotogalerii najdete tři vítězně a další vybrané fotografie. Nejčastěji jste posílali snímky zachycující dětskou práci, vzdělání či nedostupnost životodárné tekutiny – pitné vody.

export_hs_gallery
Další výjimečné fotografie zaslané do soutěže najdete v galerii.

Projekt byl podpořen zprostředků České rozvojové agentury a Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Programu zahraniční rozvojové spolupráce ČR.

Zkušenosti čtenářů

Zuzana

Díky za tuhle soutěž. Myslím, že je důležité, že se lidé zamyslí nad tím, jak my si tu žijeme dobře a jak je velká část našich problémů malicherná. Ve spoustě chudých zemí lidé řeší závažnější problémy: kde sehnat pitnou vodu, zda se večer najím, jestli budou moje děti umět číst a počítat… Tohle vše my máme automaticky.

Martin Malina

Nápad je to hezký, ale provedení nešťastné, protože použití tlačítka Like pro jakoukoli soutěž je zakázáno v pravidlech použití Facebooku. Viz například http://www.markething.cz/pravidla-pro-poradani-soutezi-na-facebooku

Aneta

Souhlasím s Martinem Malinou. Navíc je smutné, že se soutěže zúčastnilo tolik krásných a povedených fotek a nakonec vyhrály ty, jejichž majitelé dokázali přesvědčit víc lidí, aby dali hlas. Je to tak vždycky v takových soutěží a nelíbí se mi to. První a třetí fotka jsou dost nekvalitní a ta třetí nemá dle mého ani žádnou pořádnou myšlenku. No, já se nezúčastnila, ale to co tu vidím, mě dost zklamalo.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: