5 zajímavých míst v Kolumbii, o nichž jste možná ještě neslyšeli

5 zajímavých míst v Kolumbii, o nichž jste možná ještě neslyšeli

Pět tipů na místa s velmi příjemnou atmosféru a pohodovými lidmi jsem nasbírala při cestě zejména po severní části Kolumbie. Rozhodně se nejedná o top destinace v celé zemi, ale spíše o kouty, kde jsem se cítila velmi příjemně a jsou hodná doporučení.

1. Minca

V pohoří Sierra Nevada de Santa Marta najdete hned několik malých vesniček roztroušených po zelených svazích. Jednou z nich je malinká vesnička Minca, která díky příjemnému klimatu v posledních letech zažívá turistický boom. Když se budete pár dní toulat po okolí, pochopíte, proč tolik lidí touží zavítat právě sem.

2. Playa Brava

Národní park Tayrona prý nabízí ty nejkrásnější pláže v Kolumbii, právě na nich ale najdete také spousty lidí. Dejte si tu práci a probíjejte se další tři hodiny pralesem až na odlehlejší Playu Brava. Zaručuju vám, že tady vás v celé zátoce nebude víc než deset, a to i s členy rodiny, kteří zde žijí.

3. Quinta de San Pedro Alejandrino

S kolumbijskou historií je neodmyslitelně spjato jméno Simona Bolívara. Pokud se o jeho životě chcete dovědět více, vydejte se do místa jeho posledních dní. Quinta de San Pedro Alejandrino leží v Santa Martě a je zajímavé nejen s historického hlediska, ale nabízí také klidnou atmosféru v poměrně hektickém městě.

4. Klášter San Augustín

Vesnici Villa de Leyva zná mnoho lidí, málokdo už ale ví, že asi desetk kilometrů odtud cestou na může sjet z hlavní silnice a vyškrábat se k tomu nejkrásnějšímu kamennému klášteru, jaký jste ldy viděli. Květiny, stín a vlahý větřík vám nebudou chtít dovolit odjet.

5. Monserrate

Posledním tipem je vrchol hory Monserrate tyčící se nad historickým centrem kolumbijského hlavního města. Díky nadmořské výšce přes tři tisíce metrů nad mořem se možná budete lehce zadýchávat, ale ten výhled na Bogotu za to stojí.

A jaká zákoutí Kolumbie zaujala vás?

Nejširší nabídku průvodců a map Kolumbie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí