FOTOREPORTÁŽ: 5 zajímavých míst v Kolumbii, o nichž jste možná ještě neslyšeli

FOTOREPORTÁŽ: 5 zajímavých míst v Kolumbii, o nichž jste možná ještě neslyšeli

Pět tipů na místa s velmi příjemnou atmosféru a pohodovými lidmi jsem nasbírala při cestě zejména po severní části Kolumbie. Rozhodně se nejedná o top destinace v celé zemi, ale spíše o kouty, kde jsem se cítila velmi příjemně a jsou hodná doporučení.

1. Minca

V pohoří Sierra Nevada de Santa Marta najdete hned několik malých vesniček roztroušených po zelených svazích. Jednou z nich je malinká vesnička Minca, která díky příjemnému klimatu v posledních letech zažívá turistický boom. Když se budete pár dní toulat po okolí, pochopíte, proč tolik lidí touží zavítat právě sem.

turkish_airlines_new_2

Do Kolumbie se snadno dostanete se společností Turkish Airlines, která létá od nejvíce zemí na světě. Nabízí pohodlí 4*hvězdičkové společnosti: letíte za dobrou cenu a získáte skvělý servis na palubě. Při mezinárodních letech si vychutnáte výběr nejlepšího menu. Jestliže u zvoleného letu neexistuje návazné spojení při přestupu, můžete využít Tour Istanbul zdarma. Turkish Airlines byly oceněny jako „Nejlepší evropská letecká společnost roku“ po šesté v řadě a to od roku 2011.

2. Playa Brava

Národní park Tayrona prý nabízí ty nejkrásnější pláže v Kolumbii, právě na nich ale najdete také spousty lidí. Dejte si tu práci a probíjejte se další tři hodiny pralesem až na odlehlejší Playu Brava. Zaručuju vám, že tady vás v celé zátoce nebude víc než deset, a to i s členy rodiny, kteří zde žijí.

3. Quinta de San Pedro Alejandrino

S kolumbijskou historií je neodmyslitelně spjato jméno Simona Bolívara. Pokud se o jeho životě chcete dovědět více, vydejte se do místa jeho posledních dní. Quinta de San Pedro Alejandrino leží v Santa Martě a je zajímavé nejen s historického hlediska, ale nabízí také klidnou atmosféru v poměrně hektickém městě.

4. Klášter San Augustín

Vesnici Villa de Leyva zná mnoho lidí, málokdo už ale ví, že asi desetk kilometrů odtud cestou na může sjet z hlavní silnice a vyškrábat se k tomu nejkrásnějšímu kamennému klášteru, jaký jste ldy viděli. Květiny, stín a vlahý větřík vám nebudou chtít dovolit odjet.

5. Monserrate

Posledním tipem je vrchol hory Monserrate tyčící se nad historickým centrem kolumbijského hlavního města. Díky nadmořské výšce přes tři tisíce metrů nad mořem se možná budete lehce zadýchávat, ale ten výhled na Bogotu za to stojí.

A jaká zákoutí Kolumbie zaujala vás?

Autorka Kateřina Smolová vystudovala žurnalistiku a mediální studia. Jejím koníčkem je nejen cestování, ale i sport, zejména lezení, vysokohorská turistika, jízda na horském i silničním kole a v neposlední řadě jóga. Má ráda země s vysokými horami, milými lidmi a neobjevenými místy. Už více než 5 let pracuje jako šéfredaktorka portálu HedvabnaStezka.cz, čímž se ji podařilo spojit volný čas a zaměstnání v jedno.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: