Festival duchů v Singapuru

Festival duchů v Singapuru

Náš spolupracovník Petr Muller žijící v Singapuru informuje o přicházejícím „Měsíci duchů“, který oslavují hlavně lidé čínské národnosti.

Festival probíhá od 25. července do 31. srpna 2006 v Singapuru, Malajsii, Číně a dalších místech, kde žijí Číňané. Tradičně se Festival Duchů slaví podle lunárního kalendáře, konkrétně vždy čtrnáctou noc sedmého lunárního měsíce. Je to obřadný festival, který reprezentuje spojení mezi mrtvými a živými, mezi nebem a zemí a mezi tělem a duší. Drahá jídla jsou obětována duchům a věřící spalují papírové peníze.

Nejširší nabídku průvodců a map Singapuru (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Podle čínské tradice je sedmý lunární měsíc Čínského lunárního kalendáře nazýván Měsíc Duchů (Ghost Month), kdy tito přicházejí z podzemí a navštěvují pozemšťany. Festival Duchů je vyvrcholením řady oslav během celého tohoto období. Činnosti během festivalu zahrnují přípravu rituálního jídla a spalování peněz pro potěšení přicházejících duchů a dalších božstev. Lidé pouštějí papírové lodičky po vodě, aby ukázali správný směr ztraceným duchům. Z tohoto důvodu se také nechodí do vody, takže většina pláží na singapurském pobřeží je v těchto dnech prázdná.

Máte-li osobní zážitky z festivalu duchů, budeme rádi za vaše postřehy.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: