EVROPA: Nejlepší lety v Evropě

EVROPA: Nejlepší lety v Evropě

BRUSSELS AIRLINES: Nové destinace Kiev a Vratislav!

BRUSSELS AIRLINES: Brussels Airlines expandují se svojí rostoucí letovou sítí do dvou nových destinací ve východní Evropě. Ukrajinské hlavní město Kiev a historická Vratislav v Polsku jsou jak dovolenkové destinace, tak i obchodní cíle pro tuto leteckou společnost. Od 17. října 2018 budou létat z Bruselu do Kieva 4x týdně a od 29. října spojí Brussels Airlines Vratislav s Bruselem třikrát týdně.

BRUSSELS AIRLINES: Brussels Airlines bude mít v létě 2018 ve svém letovém řádu lety do těchto destinací: Menorca, Ibiza, Palma de Mallorca, Fuerteventura, Lanzarote, Tenerife, Gran Canaria a dále Kalamata, Chania, Zakynthos, Heraklion, Mykonos, Kos, Korfu a Santorini. Lety budou provozovány ve výhodných časech několikrát týdně do mnoha těchto měst, což nabídne turistům širokou škálu výběrů pro svoji dovolenou.

BRUSSELS AIRLINES: Brussels Airlines nabízí od zimy 2017 řadu dovolenkových destinací ve slunečných lokalitách. Poprvé se tak v letovém řádu objeví  např. Boa Vista, Sharm El Sheikh a Hurghada. Rovněž poprvé budou v nabídce po celý zimní letový řád destinace jako Madeira, Marrakech a Agadir. V letní sezoně se k nim přidá ještě Korfu, Kos, Split a mnoho dalších. Od 28. října budou též navýšeny lety na Kanárské ostrovy: Tenerife bude létat každý den, Gran Canaria bude mít v zimním období 4 lety týdně, v létě dokonce šest.

AIR FRANCE KLM: KLM Royal Dutch Airlines zavede přímý let z Amsterdamu na Mauricius, a to ve spolupráci s leteckou společností Air Mauritius. Linky budou operované od 30. října 2017 Boeingem 787-9. Odlety z Amsterdamu vždy v pondělí, čtvrtek a sobotu v 17:20.

BRUSSELS AIRLINES: S věrnostním programem LOOP získáte body (LOOPs) na každém letu s Brussels Airlines po Evropě, a to zcela jednoduše a transparentně: za každé utracené Euro obdržíte 3 LOOPs. K rychlejšímu získání volné letenky může společně s vámi spořit celá vaše rodina na jednom účtu! Své body můžete využít kdykoliv budete chtít na všech evropských letech Brussels Airlines. Máte málo LOOPs? Část své letenky můžete uhradit vašimi body a zbytek doplatit. Jediné, co musíte udělat, je si sbalit na cestu!Ale nejdříve si pospěšte a zaregistrujte se do programu LOOP na www.loop.be.

BRUSSELS AIRLINES: Letecká společnost Brussels airlines představila pro následující léto celkem 7 nových destinací, a to ostrov Krétu, Belfast, španělský Jerez, prázdninové destinace Tenerife a Las Palmas, a pak také Nantes a Norimberk. Z těchto destinací si jistě velmi snadno vyberete cíl svých letních cest.

LOT: Bangkok, Soul a Tokio –  to jsou tři nové destinace na seznamu letů LOT-u – lety do těchto měst budou zahájeny už v roce 2016. Vedle toho  LOT zahájí také lety do více než jednoho tuctu evropských destinací, čímž rozšíří svůj hub a poskytne výhodné návazné lety cestujícím z takových měst, jako je Ljubljana, Zurich, Kluž-Napoca a Nice. A aby tomu nebylo konec – LOT za pár měsíců oznámí ještě další nové spoje!

LOT:LOT vyhrál cenu časopisu Business Traveller British Edition jako nejlepší východoevropská letecká společnost. Vítěz v každé kategorii je volen čtenáři časopisu Business Traveller, kteří hlasují pro leteckou společnost, která přispěla něčím navíc k tomu, aby cestování bylo co nejpříjemnější a a co nejméně stresující. Cena je dalším potvrzením silné pozice LOTu na trhu. Již mnoho let je LOT vyhlašován nejlepší leteckou společností v regionu Střední a Východní Evropy díky nejvyšším standardům nabízených služeb. Poprvé byla cena časopisu udělena LOTu v roce 1998.

KLM: KLM Royal Dutch Airlines bude od 1. listopadu promítat cestujícím na všech mezikontinentálních letech naprosto inovativní bezpečnostní video inspirované unikátní dekorační technikou delftská modrá fajáns. Proslulý bílý porcelán s modrým dekorem vyráběné po staletí v holandském městě Delft je stejně jako aerolinka jedním z celosvětově známých symbolů Holandska. V novém filmu s bezpečnostními pokyny pro pasažéry KLM se představí více než tisícovka speciálně pro tento účel malovaných dlaždic. Celý skript byl nejprve ručně překreslen dle delftské techniky na jednotlivé dlaždice a pak animován pokyn za pokynem do celého filmu. Prohlédněte si Film o filmu.

AIR SERBIA: Společnost Air Serbia zavedla nově možnost využít služeb on-line odbavení a to na letišti v Praze. Tato služba je dostupná pro všechny pasažery, kteří cestují na linkách Air Serbia. Od 1. října 2015 navíc společnost zavádí na palubách svých letadel službu WiFly, která umožní cestujícím připojení k internetu. Tato služba bude postupně dostupná na palubách všech letadel Airbus A319 a A320, a to nejpozději do konce prvního čtvrtletí 2016. Služba bude nabídnuta všem pasažerům zdarma, pokud jejich let přesáhne 1 hodinu a 20 minut.

ČSA: České aerolinie plánují od 13. prosince 2015 obnovit letecký provoz mezi Prahou a Jerevanem. Linka bude zatím v provozu pouze sezónně, po omezenou dobu během tradičních vánočních a novoročních svátků. Tato linka bude operována 2x týdně a to ve středu a v neděli pro odlety z Prahy, v pondělí a ve čtvrtek v 5:20 z Jerevanu. Spoje budou provozovány letadly Airbus A319 v uspořádání dvou cestovních tříd: Economy a Business. Cena jednosměrné letenky do Jerevanu začíná na 3945 Kč, zpáteční pak na 8120 Kč včetně všech poplatků.

CONDOR: Letecká společnost Condor zavádí od 21. prosince 2015 přímou linku na trase Frankfurt-Rio de Janeiro. Tato linka bude operována 2x týdně a to v pondělí a v pátek pro odlety z Frankfurtu, v úterý a sobotu pro odlety z Ria. Od začátku května při změně letového řádu bude linka operována v pondělí a čtvrtek ve směru do Ria, v opačném směru do Frankfurtu pak v úterý a pátek. Na této lince bude nasazen letoun Boeing B767 s celkovou kapacitou 258 míst (18 Business, 35 Premium Economy a 205 Economy).

KLM: Při této příležitosti pořádá narozeninovou oslavu pro všechny své fanou šky a příznivce a vás samozřejmě zve také! Na narozeninonové oslavě tak budete mít možnost potkat a poznat české vedení a zaměstnance společnosti, ale i další fanoušky společnosti. Jak už to na narozeninových oslavách bývá, těšit se můžete na vynikající dort, ale také i na soutěžní kvíz s několika cenami, jehož hlavní cenou budou dvě letenky do Amsterdamu s touto společností! Akce se koná ve středu 29. dubna 2015 od 19 hodin v Mosaic House Praha, Odborů 278/4, Praha 2 – Nové Město. Registrace na: http://www.yelp.cz/events/praha-klm-fans-meeting

KLM: Přesně před 80 lety, 1. dubna 1935, začaly KLM Royal Dutch Airlines a Československá letecká společnost společně operovat pravidelné celoroční lety mezi letištěm v amsterdamském Schipholu a pražskou Ruzyní. Linka byla také označována jako Středoevrospký expres. K výročí 80 let leteckého spojení mezi Amsterdamem a Prahou připravuje česká pobočka firmy několik akcí pro své fanoušky.

ČSA: Až 20 nových destinací a 25 pravidelných linek plánují provozovat České aerolinie v nadcházející letní sezóně. Kromě spojů do Billundu, Bilbaa, Boloně, Corku a Osla, které společnost oznámila vloni na podzim, budou České aerolinie nově operovat také do Atén, Bordeaux, Liverpoolu, Porta, Stavangeru, dále pak plánují otevřít pravidelné linky do Benátek, Kristiansandu, Växjö, Linköpingu, Poznaně, Gdaňska, Stuttgartu a několik dalších linek s odlety mimo Prahu.  České aerolinie budou v letní sezóně 2015 operovat do 48 destinací v 24 zemích a společně s partnery do více než 120 destinací v 50 zemích.

AIR FRANCE: Nedávno dokončená rekonstrukce hlavního pařížského letiště Charlese de Gaulla slaví zasloužené úspěchy. Cestující z celého světa ocenili v prestižním žebříčku Skytrax služby tak vysoko, že se letiště stalo skokanem roku v kvalitě servisu a spokojenosti zákazníků. Letiště je domácí základnou Air France. Letiště CDG  “poskočilo” na žebříčku v loňském roce o 34 míst, z 95. na 48. příčku. Dostalo se také poprvé do TOP 5 letišť, kde se výborně nakupuje, a do TOP 10 letišť poskytujících kvalitní a rozmanité služby.

BRUSSELS AIRLINES:Letecká společnost Brussels Airlines připravila pro nový rok 2015 hned sedm nových destinací – dánský Billund, chorvatský Dubrovník, korsické město Calvi, sardinskou Olbiu, Petrohrad, 2x týdně bude létat také na letiště do francouzských Lurd a v neposlední řadě přibudou lety do Bordeaux.

TURKISH AIRLINES: Pokud se chystáte do Istanbulu či ještě dále s Turkish Airlines, jistě vás potěší, že počet letů z Prahy bude od 27. března 2015 postupně navýšen ze 14 na 21 letů týdně. Dále budou od března z Istanbulu zařazeny hned dvě nové destinace: Manila a Taipei.

WIZZ AIR: Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil uzavření dohody o prodeji a zpětném leasingu s Goshawk Aviation Limited („Goshawk“) na sedm nových letounů Airbus A320. Dodávky letadel jsou plánovány mezi listopadem 2014 a červnem 2015. Mezi oběma stranami se jedná o první finanční dohodu.

FLY NIKI: Rakouská společnost FlyNiki, která je dcerou Air Berlin, oznámila zahájení pravidelných letů z Vídně do Abú Dhabí. Nová linka má být předběžně otevřena 24. listopadu 2014 a provozována denně letouny Airbus A320. Spojení je označováno za strategickou linku a je součástí širší kooperace meziAir Berlin a Etihad Airways. “Poprvé v naší desetileté historii společnosti plánujeme dálkovou linku z Vídně,” uvedl Christian Lesjak, výkonný ředitel FlyNiki. Letoun Airbus A320 bude létat do Abú Dhabí v uspořádání pro 144 cestujících. Na nové lince nabídne FlyNiki poprvé ve své historii business class, kdy na každém letu bude k dispozici dvanáct sedadel této třídy. Lety do Abú Dhabí budou mít dobrou návaznost na lety do jihovýchodní Asie, Austrálie a Indie provozované Etihad Airways.

airways

Informace o nových linkách, zrušených letech i dalších zajímavostech připravujeme ve spolupráci s www.airways.cz.

Zkušenosti čtenářů

mannová

zajímá mě let. spojení praha /berlín/ riga a zpět Helsinky – praha asi tak 10.6 – 30.6.2013, tzn, přibližné datum

za přápadnou odpověd děkuji mannová

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: