Dva mladí fotografové se vydali na Island a dnes křtí první knihu fotografií

Dva mladí fotografové se vydali na Island a dnes křtí první knihu fotografií

V březnu jsme se rozhodli redakčně podpořit vydání fotografické knihy o krásách Islandu. A opravdu se podařilo nasbírat dostatek financí na to, aby dva nadšení fotografové Romana Chalupová a David Najbrt vydali knihu ZEMĚ. Jde o fotografický cestopis o zemi islandské. Tato jedinečná kniha je určena pro všechny dobrodruhy, snílky a přátelé fotografie.

Obrazová publikace popisuje příběh nezkušených cestovatelů ZELENÁČŮ, kteří se vydají do neznámé ZEMĚ islandské za dobrodružstvím. Fotografický soubor, který je součástí knihy, ukazuje tuto zemi v její surovosti a jarní temnotě. Cestovatelský deník v sobě skrývá emotivní příběh, který popisuje dobrodružství autorů při hledání vlastní pokory.  Zvláštností jsou vzkazy od členů kapely Silent Stream Of Godless Elegy, které je provázely na cestách.

Právě nyní v Kulturně-literárním centru Academia Ostrava probíhá fotografická výstava s názvem ZEMĚ, a to od 1. do 31. května. V rámci vernisáže proběhne 16. května v 17:00 také křest knihy. Knihu můžete zakoupit v e-shopu.

Kniha ZEMĚ

„Cesta ke knize ZEMĚ nám trvala přesně dva roky. Naše první dílo se jmenuje Pohoří fialových hub a spíše než knihou, bych to nazvala brožurou. Popisuje naši cestu do ukrajinských hor. Nějak se nám tento počin zalíbil a rozhodli jsme se v tom pokračovat. Tentokrát naše cesta vedla na Island do země nikoho. Cesta to byla úžasná,“ popisuje autorka Romana Chalupová.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: