Dva mladí fotografové se vydali na Island a dnes křtí první knihu fotografií

Dva mladí fotografové se vydali na Island a dnes křtí první knihu fotografií

V březnu jsme se rozhodli redakčně podpořit vydání fotografické knihy o krásách Islandu. A opravdu se podařilo nasbírat dostatek financí na to, aby dva nadšení fotografové Romana Chalupová a David Najbrt vydali knihu ZEMĚ.

Jde o fotografický cestopis o zemi islandské. Tato jedinečná kniha je určena pro všechny dobrodruhy, snílky a přátelé fotografie.

Obrazová publikace popisuje příběh nezkušených cestovatelů ZELENÁČŮ, kteří se vydají do neznámé ZEMĚ islandské za dobrodružstvím. Fotografický soubor, který je součástí knihy, ukazuje tuto zemi v její surovosti a jarní temnotě. Cestovatelský deník v sobě skrývá emotivní příběh, který popisuje dobrodružství autorů při hledání vlastní pokory.  Zvláštností jsou vzkazy od členů kapely Silent Stream Of Godless Elegy, které je provázely na cestách.

Nejširší nabídku průvodců a map Islandu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Právě nyní v Kulturně-literárním centru Academia Ostrava probíhá fotografická výstava s názvem ZEMĚ, a to od 1. do 31. května. V rámci vernisáže proběhne 16. května v 17:00 také křest knihy.

„Cesta ke knize ZEMĚ nám trvala přesně dva roky. Naše první dílo se jmenuje Pohoří fialových hub a spíše než knihou, bych to nazvala brožurou. Popisuje naši cestu do ukrajinských hor. Nějak se nám tento počin zalíbil a rozhodli jsme se v tom pokračovat. Tentokrát naše cesta vedla na Island do země nikoho. Cesta to byla úžasná,“ popisuje autorka Romana Chalupová.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: