Doprava na Mallorce

Doprava na Mallorce

Jak se nejlépe dopravovat po ostrově Mallorca?

Železniční doprava

V současnosti je v provozu hlavní trať z Palmy přes Inku do Sa Pobla nebo Manacoru, s tím, že další část tratě je ve výstavbě. Jezdí zde dvouvozové motorové jednotky podobné metru, ve špičce v půlhodinovém intervalu. Jízdenky mají čárkový kód a je potřeba je nechat přečíst turniketem, který pustí cestujícího dovnitř a to samé při výstupu ze stanice. I přes tento způsob odbavení chodí ve vlaku průvodčí. Vyzkoušet můžete i historický vlak Palma – Sóler.

Autobusy

Meziměstské autobusy v žlutočervené kombinaci vybíhají z Palmy do všech význačných destinací ostrova a jsou číslovány podle oblastí kam míří. Někdy se stane, že po nahlášení stanice, kam chcete jet, vás řidič pošle na jinou linku, která tam jede taky, ale po jiné trase a cena se může lišit. Jízdné se platí u řidiče v autobuse.

Doprava v Palma de Mallorca

Pokud přiletíte na Mallorku večer po 20 hodině a nebydlíte přímo v Palmě, v podstatě už můžete použít jen služeb taxi nebo objednaného shuttle busu (obvykle se musí na internetu objednat alespoň 2 nebo 3 dny před příletem). Přímo do hlavního města Palmy jezdí linka MHD č. 1. Stanice Plaza d´Espanya je přestupní stanicí na metro, vlak a příměstské autobusy. V Palmě je i metro a můžete ho využít při cestách po hlavním městě.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: