Do Barcelony za skateboardingem

Do Barcelony za skateboardingem

Barcelona patří mezi největší města Španělska. Tento temperamentní národ nám může nabídnout v jakémkoliv svém městě ohromnou spoustu zábavy. Od tance, přes typickou hudbu a výborné jídlo jsou Španělé rovněž nadšenými sportovci. A nekončí jen u fotbalu a tenisu, ale také skateboarding zde má svojí tradici a vysoké postavení. A v Barceloně to platí dvojnásob.

Pravidelné online zpravodajství o cestování v době Covidu sleduj na hedvabnastezka.cz/zase-cestuj!

Skatepark zde rozhodně nebudete hledat dlouho

Zní to až neuvěřitelně, ale tradice skateboardingu v Barceloně trvá již více, než třicet let. V roce 1990 se zde začaly utvářet větší komunitní skupiny, které začaly postupně „okupovat“ jednotlivé části města.

Dnes můžeme desítky skateboardistů potkávat v městských částech Port Aréna nebo MACBA. Jedná se o lokality v silně urbanistickém provedení. Nejsou to čistokrevné skateparky, ale spíše propojení ulic a skateparku v níž si každý kreativní skateboardista najde své místo. MACBA je navíc místem působení nejednoho profesionála a desítky Youtube videí tu vznikají každým dnem.

To ale pochopitelně není všechno, a pokud jste spíše přívrženci čistokrevného zážitku ze skateparku, tak rozhodně Barcelona nabídne mnoho. Forum skate park nebo Mar Bella skate park patří mezi nejvyhledávanější adresy. A pokud vás skateboard přeci jen unaví, tak si odpočiňte a navštivte jeden z dvou věhlasných fotbalových klubů nebo úžasnou katedrálu Sagrada Familia.

Tradice skateboardingu v Barceloně trvá již více, než třicet let

Při cestě do zahraničí nic nepodceňujte

A teď opravdu nenarážíme pouze na to, že je covidová doba a je lepší se mít na pozoru, pravidelně testovat a dodržovat všechna opatření. Kdokoliv aktivně sportuje a provozuje právě skateboarding nebo cyklistiku, už má v sobě zažité důležité zásady.

Jednou z nich je, abyste se na zahraniční cesty dokázali vybavit vším potřebným na skateboard a pochopitelně i s náhradními díly. S populárním e-shopem Ambassadors.eu to lze učinit i z tepla domova. Nic totiž nezamrzí tolik, jako když zničené ložisko nebo upadlé kolečko pokazí celou skateboardingovou dovolenou.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí