Divoká planeta

Divoká planeta

Divoká planeta je kniha fascinujících fotografií z divočiny! Fotografové Petr Slavík a Václav Šilha se dívají na naši Zemi hledáčkem svých fotoaparátů opravdu zasvěceně a objevují pro nás pozoruhodný svět zvířat, jak ho neznáme.

Všechny snímky, které vznikly v průběhu několika let v různých koutech světa, mají svou vlastní historii. Jsou rozděleny do tří oddílů – Lovci a kořist, Tlupa, stádo, smečka a Křídla. Fotografie na vás působí, jako byste se zvířat chtěli a mohli dotknout. Jste svědky bitvy krokodýla se zebrou, ranní hygieny medvěda, můžete spočítat zuby vlkům nebo si přečíst myšlenky gorily v jejích hlubokých očích.

Z krásy naší planety vám přechází zrak a člověku dochází, že takových nádherných míst je už pomálu. Tak je zachraňme!

Ondřej Neff o knize

Autoři vydávají svědectví o naší planetě a připomínají nám její krásy, abychom si více vážili života a uvědomili si, že právě život je hodnota, nad kterou už nic většího není.“

Přebal

O autorech

Petr Slavík (10. 10. 1968)

Fotograf divoké přírody. Cestuje do nejodlehlejších míst naší planety, aby zaznamenal fotoaparátem rychle mizející krásu opravdové divočiny. Je autorem publikace Divoká srdce, jež zachycuje život zvířat v zajetí. Jeho láskou je ale především wildlife fotografie. V prestižní fotografické soutěži Shell Wildlife Photographer of the Year 2007 se ve třech kategoriích čtyři z jeho snímků probojovaly do semifinále.

Úlovky, které Petr Slavík ze svých expedic přiváží, byly veřejnosti představeny na několika autorských výstavách.

Václav Šilha (18. 11. 1963)

Fotograf divoké přírody. Důležitým momentem, který Václava Šilhu nasměroval na dráhu fotografa divoké přírody, byla jeho první návštěva Keni. Od té doby se sem opakovaně vrací a v průběhu několika po sobě jdoucích let se zde cíleně věnuje tématu velké migrace pakoňů v rezervaci Masai Mara. Mezi další oblíbené africké destinace řadí např. Botswanu nebo Tanzánii.

Pravidelně publikuje v celé řadě cestopisných a fotografických magazínů a s jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat i návštěvníci výstav. V roce 2006 získal druhé místo v rámci novinářské soutěže Czech Press Photo za fotografie orlů bělohlavých.

HedvabnouStezku.cz založili a provozují cestovatelé pro cestovatele. Veškeré příjmy z inzerce věnujeme na neziskové projekty prostřednictvím Expedičního fondu. Hedvábná stezka je pro nás symbolem. Lidé po ní putují už 2500 let, ale taková cesta stále vyžaduje odvahu a vytrvalost. Na Hedvábné stezce i dnes každý prožije „svá vlastní dobrodružství“ a „objeví pro sebe“ nová místa nebo třeba sám sebe. Doba objevů a dobrodružství zdaleka neskončila. Kdo chce, ten je i dnes najde na mnoha místech světa.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: