Čtyři tipy, kam v Keni zamířit za jedinečnou přírodou

Čtyři tipy, kam v Keni zamířit za jedinečnou přírodou

Keňa je nádherná africká země nesmírně bohatá na národní parky, nejznámějšími jsou Masai Mara, Amboseli, Tsavo a Hell´s Gate, mezi její přírodní bohatství patří také prales Kakamega a ostrovy na jezeře Ukerewe, neboli Viktoriině jezeře, které je svou rozlohou 69 485 km2 největším jezerem afrického kontinentu.

My jsme pro vás vytipovali čtyři nejzajímavější přírodní rezervace, které byste při návštěvě Keni rozhodně neměli vynechat!

1. Masai Mara

Krásnou rezervaci Masai Mara najdete na jihozápadě Keni, kde taky volně přechází do tanzanského národního parku Serengeti. Její kouzlo je v neskutečném počtu migrujících zvířat a vesnicích Masajů, jež stále žijí svůj tradiční život. Pokusíme-li se aspoň o krátký výčet zvířat, jež zde můžete spatřit, nesmíme zapomenout na lvy, leopardy, slony, pakoně, krokodýly a vzácné černé nosorožce. Ideální období pro návštěvu je od července do října, kdy můžete vidět milionová stáda migrujících býložravců. Snadno se zde můžete pohybovat autem, které si ideálně půjčíte už ve 200 kilometrů vzdáleném Nairobi. Možností k ubytování je spousta, od táboření až po luxusní apartmány.

2. Národní park Tsavo

Přes dvacet tisíc kilometrů čtverečních má jeden z největších národních parku v Keni – Tsavo. Park se dělí na dva celky, západní a východní, každý z nich pak zahrnuje mnoho menších rezervací. Je vcelku snadné se zde pohybovat po poměrně dobře značených cestách. Chcete-li se podívat do západní části parku, zvolte období dešťů, kdy se vše krásně zelená. Oblíbená je oblast vodních ploch Kilanguni a Nguli, kde můžete vidět velké populace hrochů či krokodýlů. Východní Tsavo vás zase překvapí červenými slony.

Zebry, Keňa

Nejširší nabídku průvodců a map Keni (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

3. Národní park Amboseli

Snad největším lákadlem tohoto národního parku je možnost pohlídnout odtud na elegantní siluetu nejvyšší horu Afriky – Kilimandžáro. Navíc jsou zde k vidění až stohlavá stáda slonů, třeba z pozorovatelny Observation Hill. Ujít si nenechte také stejnojmenné jezero s velkou koncentrací vodního ptactva. Přijeďte sem v období sucha, kdy jsou cesty dobře sjízdné. Možná spatříte i vzácného nosorožce dvourohého.

Pohled na Kilimandžáro

4. Národní park Mount Kenya

Na hornatém východě Keni leží druhá nejvyšší africká hora Mount Kenya, domorodci ji nazývaliKirinyaga, tedy Zářící hora. Výstup na pětitisícovou keňskou nejvyšší horu se vám může podařit ve stejnojmenném národním parku, kde jsou i další skvělé trekingové možnosti. Mimochodem ledovec na Mount Kenya je vzdálen pouhých 16 kilometrů od rovníku, tudíž mu patří titul „nejbližší ledovec rovníku na světě“. Navíc se jedná se o jedinou horu v Keni, která je trvale pokryta sněhem.

A jaká místa byste doporučili vy?

Zkušenosti čtenářů

Milan

No milionová stádá rozhodně neuvidíte 🙂

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí