Co dělají čeští pojištěnci v zahraničí? Bourají do slonů a nechávají se okrást opicemi

Co dělají čeští pojištěnci v zahraničí? Bourají do slonů a nechávají se okrást opicemi

Foto: Shutterstock.com

Statistiky vypovídají, že nejčastěji pojišťovny hradí klientům ztrátu či zpoždění dovozu zavazadel, ze zdravotních příhod to jsou zažívací potíže nebo alergie, výjimkou ale nejsou například výlohy na léčbu bolesti zubů či ošetření úrazů způsobených při vodních sportech. Stávají se ale i závažné životní situace, jako je předčasný porod v zahraničí. Některé případy jsou ale vyloženě k pobavení!

Kousající mula a slon u silnice

Velmi často v zahraničí stávají pojistné případy díky tamní „ochočené“ fauně. Loupící opice, plivající lama či rozdováděné prase bradavičnaté jsou na běžném pořádku pojistného plnění.

Veselý je případ, kdy klient v Thajsku chtěl vyfotit dovádějící opičky, ale nedával pozor a vůdce smečky mu vytrhl z ruky jeho drahý telefon a zmizel. Další zvířecí delikt se stal v Černé Hoře, kde kousla mula českého turistu, který se lekl tak, že spadl z můstku do vyschlého koryta říčky. „Je znám případ, kdy naopak nepozornost potrestala jiného českého turistu, jenž při jízdě na motorce narazil do slona a zlomil si ruku,“ řekl Josef Trejbal z portálu Letuška.cz.

Až neuvěřitelně zní situace, která potrestala nejen klienta pojišťovny, ale zřejmě i další lidi, kteří přišli do styku s jeho zavazadlem. Tento dotyčný si totiž rozhodl z dovolené přivézt čerstvé langusty. Jeho zavazadlo se však při cestě ztratilo a dorazilo na místo až po měsíci.

Erotické fotografie

Některé pojistné případy se však obejdou i bez cizího zavinění, ale i tak jsou klientům hrazeny. Jako úsměvný paradox zní situace, kdy klientovi byly odcizeny věci z hotelového pokoje, když byl na semináři prevence kriminality. “Pikantní byla i kreativita naší klientky, která zdokumentovala svou silnou sluneční alergii po celém těle velmi naturalistickými fotografiemi lehce erotické povahy a tak nám ji předložila k finančnímu plnění,” vzpomíná Vlastimil Divoký za ERV Evropské pojišťovny.

Pohádkářům pojišťovny nezaplatí

Na některé situace se však cestovní pojištění nevztahuje. A jsou to zejména případy, kdy klient nedodrží smlouvu, nebo si čistě vymyslí celý průběh události. “Příkladem je situace, kdy klienti hlásili poranění krčních obratlů vinou malého množství vody v hotelovém bazénu. Zjistili jsme, že klienti do bazénu skákali z balkónu ve třetím patře hotelu,” dodal Divoký.

Další filuta pak nahlásil pohmožděniny způsobené pádem do hotelové vany, následně se však ukázalo, že se v oplilosti popral s jiným hotelovým hostem.

Nejčastější potíže českých turistů na dovolených v zahraničí:

1. gastroenteritida + zažívací potíže

2. záněty uší a očí

3. kožní problémy, sluneční alergie

4. nachlazení (chřipky, angíny, virozy)

5. povrchová poranění (odřeniny, pořezání apod.)

6. zubní ošetření

Zkušenosti čtenářů

Renda

Ahoj Tomáši. Šílený zážitek až dojemně detailně popsaný. Muselo to být peklo v ráji. Prosím nemáš nějaké info jak to vypadá v oblasti na západě kolem Jumly. Na září mám koupenou již několik měsíců letenku a vůbec nevím zda bude možnost se tam dostat.
Díky za jakéloliv info.
Renda

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: