CK Alvarez: Jamajka v rytmu reggae

CK Alvarez: Jamajka v rytmu reggae

CK Alvarez: Jamajka v rytmu reggae

Horkou novinkou CK Alvarez pro letošní rok je zájezd V rytmu reggae. Jak již název mnohým napoví, jedná se o putování turisticky neprobádaným ostrovem Jamajka. Tento zájezd snoubí nejrůznější druhy dovolené, a proto by měl uspokojit různě orientované klienty. Během čtrnáctidenní cesty si prohlédnete nádherné koloniální památky, zajímavé ostrovní hříčky přírody, budete moci ochutnat místní produkty, zažít trochu sportovního zrušení nebo si dát ozdravnou koupel. To vše můžete zažít na přelomu listopadu a prosince v termínu 25. 11. – 8. 12. 2018.

Navštívíte například rušný karibský přístav Montego Bay s překrásnými korálovými zahradami. Poté budete pokračovat podél pobřeží na severu ostrova, kde se po cestě zastavíte v koloniálním městečku Falmouth, zažijete plavbu ve světélkující laguně Glistening Waters, jednom z nejzajímavějších přírodních jevů Karibiku. Nástěnné malby původních obyvatel Taínů si prohlédnete v rozsáhlém jeskynním komplexu Green Grotto Caves. Milovníky architektury zase může zajímat gregoriánská architektura v přístavu Port María a potažmo na poloostrově Titchfield. Pro příznivce adrenalinu a trochu aktivnější dovolené je přichystán výšlap k vodopádům Reach s tůňkami a mnoha vápencovými převisy, nebo si mohou vyzkoušet raftování na bambusových vorech na řece Río Grande.

Jamajka je jedním ze světových vývozců kávy a právě ochutnávku té nejvíce ceněné odrůdy bude moct okusit na kávových plantážích uvnitř národního parku Blue Mountains. Průjezd divokým pohořím parku zakončíte na jihu v hlavním městě Kingston. Cestou zpět na západ ostrova navštívíte i bývalé hlavní město Spanish Town, dáte si koupel v jedněch z nejvíce radioaktivních lázní na světě, a když štěstí bude stát na vaší straně, budete moct pozorovat z kánoe kapustňáky a krokodýly mezi mangrovníky. Přejezdem centrální vrchovinu budete pokračovat podél jižního pobřeží na západní cíp ostrova až do plážového letoviska Negril, kde si na místních plážích odpočinete, vykoupete se v karibských vodách, budete sledovat při šnorchlování podmořský svět nebo si půjčíte vodní lyže.

Tak proč neodjet načerpat novou energii do teplých krajin před vánočními svátky?  Více informací naleznete na ww.alvarez.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí