Chata pri Popradskom plese

Chata pri Popradskom plese

Chata pri Popradskom plese, autor: Bubamara Chata je otevřena od února letošního roku po rekonstrukci. Je umístěna u Popradského plesa ve výšce 1 500 metrů. Jsou odtud dobré výstupové cesty směrem na Tatranskou magistrálu, Rysy, Koprovský Štít.

Místo: Vysoké Tatry, Zlomisková dolina

Stravování: plná penze

Cena ubytování: 22 €

Kapacita:14 osob

Něco málo o chatě:

V roce 1879 vznikla na břehu Popradského plesa útulná chatka, díky spolku Vojtecha Majlátha, podle kterého byla pojmenovaná. Chata po necelém roce své existence vyhořela. Ve stejném roce už byla postavená nová koliba nesoucí jméno „Hincova koliba“. Stála jen několik stovek metrů od původní chaty, v provozu byla 15 let.

1881- na místě, kde shořela původní Majláthova chata, vyrostlo nové kamenné stavení, které se zpočátku jmenovalo jako jeho předchůdce, ale později bylo přejmenováno na Popradskou chatu        (v  roce 1890 vyhořela).

Chata byla opět postavena v roce 1892 a součástí byla turistická ubytovna. Sloužila do roku 1961, potom začala chátrat. V roce 2006 byly započaty rekonstrukční práce, které skončily v roce 2010.

Přístup:

  • modrá značka Z Popradského plesa po modré značce (cca 4 km)
  • červená značka Z Popradského plesa po červené značce (cca 5 km)
  • červená značka Z Chaty pod Rysy po červené (cca 6km)
  • červená značka Po červené Tatrasnkou magistrálou

Web: http://majlathovachata.sk/

Email: [email protected]

Telefon: +421 910 830 162

Zkušenosti čtenářů

Marie

Zdravim vas, Filipe, chtěla bych se zeptat, které místo v turecku byste doporucil na 5 dnu u more (jinak budeme cestovat po turecku). Mysleli jsme Tureckou riviéru, Kemer. Ale všude ctu, ze je tam plno rusaku a kraval. Dekuji, budu vdecna za odpověď. Maru

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí