HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Chata pod Soliskom

Chata pod Soliskom

  Chata pod Soliskom, autor: Kristian Slimak Chata pod Soliskom je nejmladší vysokohorská chata v Tatrách a leží na jižním svahu Předního Soliska ve výšce 1 840 metrů. Kromě lyžování je oblast využívána také  turisticky. K tomu je ideální právě chata pod Soliskom, kterou můžete použít jako výchozí bod. V blízkosti jsou vrcholy Predné  Solisko, Štrbské Solisko a  Krivaň. Chatu obklopují doliny Furkotská a Mlynická .

Místo: Vysoké Tatry, Solisko

Stravování: polopenze, po předchozí domluvě i obědové menu

Cena ubytování: osoba/noc 16 €, nouzové ubytování osoba/noc 8 € (pouze pokud je plná kapacita)

Kapacita: 8 lůžek (tříposchoďové postele) + nouzové přespání v jídelně

Něco málo o chatě:

Chata byla postavena v roce 1944, jako relaxační místo u nejdelšího vleku v Československu. O rok později začali chatu využívat partyzáni z důvodu strategické pozice, která jim zajišťovala dobrý výhled do Podtatranské Kotliny        . Po válce sloužila chata jako zimní útulna a od roku 1970 i pro turisty v létě.

Přelomový byl rok 2002. Na oficiálních stránkách Chaty pod Soliskom  uvádějí, že při jednom z  letních dní, prudký poryv větru odvál kuchařovu čepici kdesi do neznáma. V ten okamžik padlo rozhodnutí. „ Postavíme novou“! Po dlouhém papírování mohla 1. září 2003 konečně začít výstavba dnešní chaty. Stavaři po 99 dnech práce mohli slavit úspěch.

Dnes slouží chata jak pro zimní, tak pro letní radovánky.

Přístup:

  • modrá značka Po modré značce od Štrbského plesa (cca 5,5 km)
  • červená značka Z Předního Soliska po červené (cca 2 km)
  • Ze Štrbského Plesa lanovkou

Web:http://www.chatasolisko.sk/uvod

Email:  info@chatasolisko.sk

Telefon: +421-(0)-917 655 446

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí