Cestovatelské středy v Národním muzeu přivítají Petra Habelera, Honzu Trávníčka či Miloslava Donutila

Cestovatelské středy v Národním muzeu přivítají Petra Habelera, Honzu Trávníčka či Miloslava Donutila

Cestovní kancelář Livingstone a Národní muzeum pořádají již šestým rokem cyklus promítání a besed s názvem Cestovatelské středy. Letos byly přednášky v atraktivním prostředí bývalého federálního shromáždění zahájeny 14. ledna a potrvají až do 10. června. Minulou středu přednášky zahájil horolezec Radek Jaroš a seakajakář Ondřej Nikl. Ve středu 21. ledna do Národního muzea zavítá jeden z nejslavnějších horolezců světa, Peter Habeler, který společně s R. Messnerem jako první zdolal Everest bez umělého kyslíku. Ve stejný den se představí také mladá a nadějná česká lezkyně Lucie Hrozová.

A kdo přijde dále?

Poslední lednová středa bude patřit fotbalistu Vladimíru Šmicrovi nebo houslistovi Václavu Hudečkovi. V únoru pak do Národního divadla zavítá herec Tomáš Hanák, horolezec Honza trávníček nebo tanečník Vlastimil Harapes. Až do června se pak můžete těšit na povídání s Václavek Klausem, herečkou Jitkou Čvančarovou, kardinálem Dominikem Dukou, zpěváke Ondřejem Hejmou či režisérem Jiřím Menzelem. A to je jen náznak toho nejzajímavějšího, až do června se v Cestovatelských středách představí přes čtyřicet zajímavých osobností. Diskusi s nimi navíc povede známý český cestovatel Ruda Švaříček. Podrobný program všech promítání najdete na www.cestovatelskestredy.cz. Dění můžete sledovat také na facebooku.

Vstupenky a rezervace:

Cena vstupenek je 100 Kč (s výjimkou besed s R. Jarošem a P. Habelerem). Vstupenky zakoupíte na pokladně nové budovy Národního muzea v den pořadu od 10:00 do 19:30 hodin. Přednáškový sál je zpřístupněn od 18:30 hodin. Vstupenky lze rezervovat telefonicky (anebo osobně) na pokladně muzea:tel. 224 497 430. Telefonicky rezervovaná vstupenka musí být vyzvednuta nejpozději 1 hodinu před začátkem přednášky – tedy do 18.00 hod!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: