Cestování na Mallorce: moře, hory, trhy

Cestování na Mallorce: moře, hory, trhy

Největší španělský ostrov Mallorca se pyšní nejen nádhernými plážemi s jemným světlým pískem a tyrkysově modrým mořem jedinečné čistoty, ale i skvělými podmínkami pro pěší horskou turistiku a cykloturistiku v kulisách cypřišových či borovicových hájů, které lahodí oku i nosu. Na své si přijdou též cestovatelé se zájmem o historii a lokální kulturu, kterou ztělesňují rušné trhy ve zdejších malebných městečkách a vesnicích.

Na Mallorce se toho dá dělat opravdu hodně. Mimo jiné se můžete vydat po stopách slavných rodáků a s ostrovem spjatých osobností. Tenista Rafael Nadal má akademii i muzeum v rodném Manacoru. Na více místech tu po sobě zanechal stopy malíř Joan Miró, který strávil poslední třetinu života v metropoli Palma de Mallorca. Pulzující město je živým dokladem místních dramatických dějin. Majestátní gotická katedrála La Seu symbolizuje triumf západního křesťanství po epochách maurské a byzantské kolonizace. Po obvodu ostrova zase upomínají pozůstatky strážních věží na dlouhotrvající bezprostřední hrozbu v podobě severoafrických pirátů.  

Z Palma de Mallorca se můžete vydat historickým dřevěným vláčkem do města Sóller nebo historickou tramvají na úpatí pohoří Sierra Tramuntana s nejvyšším vrcholem Puig Major (1445 metrů n.m.). Vyznavači kochání se zastaví např. v půvabné vesnici Deia, vyznavači aktivnějšího cestování se zase mohou napojit na dálkovou trasu Dry Stone Route (GR221).  K mysu Cap Formentor s majákem na severu ostrova lze dojet autem i na kole.

„Mallorca je ideální destinací nejen pro milovníky krásných pláží s azurovým mořem, ale i pro sportovce nebo ty, kteří rádi podnikají pěší túry. Další výhodou je její blízkost. Na tento krásný ostrov se dostanete přímým letem už za 2,5 hodiny,“ upozorňuje Lenka Pátek, obchodní ředitelka CK Blue Style, jenž nabízí na Mallorcu zájezdy mimo jiné do hotelu Ciudad Laurel nebo Mix Colombo.

Co na Mallorce ochutnat?
– caldereta de llagosta – polévka z langust a mušlí
– sobrassada de Mallorca de porc negre – zvláštní druh klobásy z černých vepřů
– paella
– slaný koláč tortilla de patatas
– ensaimada – sladké pečivo
– víno
– sangria
– bylinný likér hierbas

Z pláže do akvária i jeskyně

Mallorca, která je nesmírně oblíbená mezi německými turisty, má také pověst živého letoviska s bohatým nočním životem. Nejznámější oblasti vhodné ke koupání se ukrývají ve třech nádherných zálivech – Palma, Alcúdia a Pollensa. Zdejší pláže platí za jedny z nejhezčích ve Středomoří. Vůbec největší je Playa de Muro. Dále můžeme zmínit například Sa Coma, Cala Llombards, Es Trenc, Magaluf, Santa Ponsa, Paguera, Palma Nova, El Arenal, Cala Millor, Cala San Vicente, Playa de Alcúdia, Can Picafort, Caló des Moro, Playa del Puerto de Pollensa či Playa de Formentor.

Mallorca, autor: CK Blue Style
Mallorca, autor: CK Blue Style

Z poklidu plážového hotelu se můžete vypravit mimo jiné do Manacoru, který je proslavený výrobou umělých perel majorica, nebo do Palma Aquarium v hlavním městě. Zajímavý je rovněž výlet do Dračí jeskyně, kde se ukrývá jedno z největších podzemních jezer světa a na návštěvníky čeká krátký koncert vážné hudby. Dobrou volbou může být i výprava na nedaleký ostrůvek Sa Dragonera. CK Blue Style nabízí i celodenní Okruh ostrovem nebo výlet Formentor a trh Alcúdia, začínající v bývalém královském městečku Alcúdia, obklopeném hradbami.

Nejširší nabídku průvodců a map Mallorcy (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Článek věnovaný horským dobrodružstvím na Mallorce čtěte zde.

Můžete zde poznat rušnou atmosféru pravého mallorského trhu. Následuje přesun do malebného přístavu Port Pollenca, odkud výletní loď účastníky doveze na pláž Formentor. Tato pláž je považována za jednu z nejpřírodnějších a je obklopena piniemi. Poslední delší zastávkou na trase je Es Colomer, kde si lze vychutnat nádherný výhled z útesu vysokého 232 metrů nad mořem. V ceně výletu je zahrnuta doprava autobusem a lodí, vstupné a průvodce.

O CK Blue Style

CK Blue Style je největším samostatným subjektem na trhu českých cestovních kanceláří. V ČR působíme od roku 1997 a jsme velká rodinná firma s téměř třemi sty zaměstnanci a více než 65 pobočkami po celé republice. V roce 2023 jsme obdrželi prestižní ocenění Czech Best Managed Companies od auditorské společnosti Deloitte a patříme tak mezi 29 nejlépe řízených firem v ČR. Naší silnou stránkou jsou dlouholeté zkušenosti, které jsme získali díky osobnímu poznávání jednotlivých destinací. Nabízíme i celou škálu nadstandardních služeb, jako privátní transfer z letiště v destinaci, nejzajímavější výlety šité na míru, až po zorganizování romantického svatebního dne na břehu moře.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: