Český učitel poběží z Prahy do Afriky za záchranu pitné vody

Český učitel poběží z Prahy do Afriky za záchranu pitné vody

Na 3 000 kilometrů dlouhou trať z Prahy do Maroka se v pondělí 22. 4. 2013 vydá český běžec a učitel David Chrištof. Cílem charitativního běhu s názvem PRAGUE TO AFRICA For Safe Drinking Water je získat dostatečné množství peněz na vodovod v sirotčí škole St. Bonaventura v Ugandě a upozornit na nutnost záchrany pitné vody.

Projekt pořádá a podporuje Německá škola v Praze, kde David Chrištof učí. Letošní běh je pokračováním běhu Prague to London RUN FOR SAFE DRINKING WATER z roku 2012, kdy bylo vybráno 12 000 USD a mohl tak být dokončen studní vrt na této škole. Běh se může uskutečnit díky podpoře Německé školy v Praze a partnera projektu firmy THE NORTH FACE.

David Chrištof střídavě poběží a pojede na kole. Během svého putování se zastaví na školách, aby seznámil žáky se světovým problémem nezávadné pitné vody a aby je motivoval k fyzicky aktivnějšímu životnímu stylu. Osobním příkladem a zajímavou interaktivní přednáškou chce žáky zaujmout pro globální problémy, fyzickou aktivitu a splnění si svých snů. Žáci, studenti a veřejnost poběží s Davidem kolem školy a na začátku první etapy.

DAVID CHRIŠTOF

Dálkový běžec a učitel Německé školy v Praze David Chrištof (1979) má za sebou přes 20 maratonů a 13 ultramaratonů, včetně dvou 100 mílových (160 km) běhů. Roku 2007 se zúčastnil běhu kolem světa Blue Planet Run. 20 světových běžců během 95 dní v nepřetržité štafetě přeběhlo 16 zemí, aby upozornili na světový problém s pitnou vodou. Absolvoval také 3800 km dlouhé cyklistické dobrodružství přes 8 evropských zemí za 7 týdnů. David Chrištof absolvoval magisterské studium na St. Cloud State University v Minnesotě v USA a pak pracoval 6 let na amerických universitách jako akademický poradce studentů. Nyní je učitelem angličtiny na Německé škole v Praze.

Před oficiálním startem v 11:00 hodin proběhne v Německé škole v Praze od 10:00 hodin představení projektu, tisková konference a symbolický běh kolem školy. Oficiálního startu se může zúčastnit i široká veřejnost.

Davidovo dobrodružství je možné sledovat den po dni na facebooku.

Jak projekt podpořit?

Podpořit projekt a poslat finanční příspěvek, kterým se díky tomuto charitativního běhu dosáhne částky 10 000 USD,je možné na otevřený účet http://blueplanetnetwork.org/prague-africa. Všechny příspěvky jdou přímo nadaci Blue Planet Network, neziskové organizaci, která po celém světě financuje projekty zajišťující nezávadnou pitnou vodu. Přístup k pitné vodě nemá na světě více než miliarda lidí. Další informace k projektu vrtání studny v Ugandě v roce 2012, řízenému nadací Blue Planet Network najdete na peerwater.org.

Zkušenosti čtenářů

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

Tinka

Naprosto nesmyslný příspěvek..

Patrik

Tento příspěvek byl redakcí smazán jako nevhodný

dasa

Teď je český učitel v Amánu v Jordánsku.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: