Bez ladu a skladu

Bez ladu a skladu

Střípky ze dneška bez ladu a skladu: V ranní pětiminutovce angličtiny na stanici, kterou tu máme furt naladěnou, trápili posluchače novou větou „ranní ptáče dál doskáče“. Tohle je taky neuvěřitelný, moderátorka Cathrine jim neustále vštěpuje takovýhle věty, dvakrát denně, přitom jde zřejmě o základy angličtiny. Jak si tohle chudáci začátečníci můžou zapamatovat, respektive k čemu jim tahle věta asi tak je?

Jarní Odaiba

Již z vyprávění Veroniky ze školy: Kazaška Gulnara předvedla prezentaci „Kazachstán a nanotechnologie“. Rozhodně se nechceme posmívat, to opravdu ne, ale úsměv jsme si přece jenom dovolili. Ke všemu se jí povedlo při prezentaci menší jazykové škobrtnutí, když s vážnou tváří sdělila, že v roce 1980 Kazachstán vynalezl mikroskop; ona asi chtěla upozornit na nějaký speciální mikroskop, ale vylezlo jí z toho tohle.

Filipínec Chic (doma policajt) se omluvil, že jeho prezentace nebude úplně o nanotechnologiích, ale (a dopředu se omlouvá spolužáku-Thajcovi) že právě nanotechnologie spoluzavinily, že např. v Thajsku pořádně nepoznáte chlapa od ženský. Pak promítá na plátno čtyři podobizny Bin-Ládina a poučuje publikum o tom, který z nich je falešný a který ne. Na závěr pak nabízí spolužákům kontrolu dolarových bankovek (má na to speciální kurz, ale tahle informace je prý tajná).

Galerii fotografií Vojty Peřiny naleznete také ZDE>>

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: