Berchtesgadensko – pěší túry, zážitky všemi smysly a potěšení pro duši

Berchtesgadensko – pěší túry, zážitky všemi smysly a potěšení pro duši

Königssee (c) Berchtesgadener Land Tourismus GmbH,Ammon Je brzy ráno. Noční chlad se ještě drží při zemi, ale blankytně modré nebe slibuje teplý den. Batoh na záda, dotáhnout pohorky a můžeme vyrazit.

Chvilku to trvá, než člověk najde ten správný rytmus. Žádný spěch, není nutné hned lámat rekordy, ale také ne zas moc pomalu. Chytrý turista využívá sílu švihu kroků. Cesta vede nejdřív lesem, potom cesta vede člověka pastvinami nahoru do kopce. A jako kulisa k tomu zní cinkání zvonů krav, které si pochutnávají na šťavnaté trávě a horských bylinkách.

Výšlap na Grünstein

Cíle pěších výletů jsou v Berchtesgadenských Alpách pestré. Jsou tu samozřejmě vysokoalpské vrcholy jako Watzmann, Hoher Göll nebo Hochkalter. Ale člověk se nemusí šplhat tak vysoko, aby pocítil sílu hor. Půldenní výšlap na Grünstein stačí k tomu, abyste si vychutnali pocit, kdy stanete na vrcholu uprostřed hor a naskytne se vám výhled na zelené údolí Berchtesgadenu, nad nímž se tyčí majestátní Watzmann. Možná příště, prolétne nejednomu hlavou. Síť stezek čítající přes 1000 kilometrů slibuje mnohé objevy a zážitky z pěších túr. Panoramatické stezky jako „Soleleitungsweg“ navíc garantují skvělé výhledy bez převýšení.

Lanovka Jennerbahn od srpna opět v provozu

Od srpna 2018 bude opět možné se až do výšky 1800 nadmořských metrů dostat bez námahy. Nová lanovka na horu Jenner vás tam doveze v moderních, téměř bezhlučných kabinkách až pro 10 lidí. Královské zážitky v horách budou tak každému ještě blíže. Na samotný vrchol Jenneru s výhledem na jezero Königssee je to pak už jen kousek příjemné procházky. Od vrchní stanice lanovky ale můžete odstartovat také zážitkovou horskou túru po trase „Kleine Reibn“ (v zimě skialpová trasa). Šestihodinová túra vede přes Schneibstein, Seeleinsee, Stiergraben a Priesbergalm – setkání s kozorožci zaručeno.

Každý si přijde na své

To je na Berchtesgadensku to nejkrásnější: Pro každého se tu podle kondice najde spousta možností, jak si vychutnat zážitky ze světa hor. Srdeční záležitostí je pak Národní park Bechtesgaden se svou nedotčenou přírodou, který je jediným alpským národním parkem Německa. Po návratu z hor na některou z obdělávaných pastvin člověk může nasbírat síly na další cestu, nebo si zout pohorky i ponožky a jen tak naboso pobíhat po louce a tvář nastavit vstříc slunečním paprskům. Pěší turistika totiž není jen o chůzi. Samozřejmě to vyžaduje určité úsilí stoupat krok za krokem cestou vzhůru, ale vynaložená energie se promění v kousek svobody přinášející skvělé pocity. S každým dalším výškovým metrem je hlava čistší. Člověk nechá veškeré starosti každodenního života stranou, když cítí kořeněnou vůni alpských rostlin, vlasy mu na vrcholu pohrává čerstvý vítr a má pocit radosti a síly.

Festival pěší turistiky 6. až 8. července 2018

Pěší turistiku se vším všudy zažijí návštěvníci Berchtesgadenska na Festivalu pěší turistiky, který se koná o víkendu 6. až 8. července. Na programu jsou dvě náročné 24-hodinové treky, dva „začátečnické“ treky na 12 hodin a přechod hřebenu Lattengebirge – akce zkrátka nabízí skvělé výzvy, které návštěvníci mohou úspěšně zdolat společně. Díky perfektní organizaci se festival každý rok těší přízni mnoha účastnic a účastníků.

Nezáleží na tom, jestli zdoláváte vrcholy, chodíte na treky, nebo jen na procházky – jedno by měl dělat každý: zhluboka dýchat. Neboť horský vzduch oživuje, osvěžuje a posiluje tělo. A skvělé výhledy jsou k tomu zdarma.

Další informace o Berchtesgadensku poskytne Berchtesgadener Land Tourismus GmbH (+49 8652 65650-50, [email protected], berchtesgaden.de)

Zkušenosti čtenářů

Anna

Nabídka „Ráj pro milovníky pěších výprav“
4 noci se snídaní v příjemném penzionu
zdarma vstup do centra Haus der Berge
1 x zpáteční plavba elektrickou lodí přes jezero Königssee ke Sv. Bartoloměji
1 x občerstvení v hostinci Bräustüberl v Berchtesgadenu
aktuální brožura pro pěší turisty s nabídkou doporučených tras
 
Cena za osobu od 219 €
 
Rezervujte online: https://www.berchtesgaden.de/en/foreign-languages/czech/dovolena

Tereza

Území Berchtesgadener Land se malebně rozprostírá mezi mohutným vrcholem Watzmann a jezerem Abtsdorfer See. Tato turistická oblast nabízí rekreaci v zřejmě nejkrásnějším výběžku Bavorska před branami Salzburgu.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí