BARMA: Disidentka Aung San Su Ťij a její kolegové získali křesla v parlamentu. (VIDEO)

BARMA: Disidentka Aung San Su Ťij a její kolegové získali křesla v parlamentu. (VIDEO)

BARMA: Disidentka Aung San Su Ťij a její kolegové získali křesla v parlamentu. (VIDEO)

Včera proběhly doplňující volby do barmského parlamentu a výsledky jsou radostné. Do parlamentu se totiž dostala barmská disidentka Aun Schan Su Ťij. Nositelka Nobelovy ceny míru byla vojenskou chutnou Barmy propuštěna z domácího vězení teprve 13. listopadu 2010. Ve svém domě byla zavřená dlouhých patnáct let jen s občasným propuštěním. Dům, ve kterém ztrávila tolik nesvobodných chvil, se mezi Barmánci stal téměř poutním cílem.

Ale nejen Aun Schan Su Ťij získala křeslo v parlamentu. Úspěšní byli i její kolegové z Národní ligy pro demokracii. I když oficiální volební komise zveřejní výsledky až koncem týden, strana už své vítězství vyhlásila.

Rozhovor s šestašedesátiletou Su Ťij vznikl krátce po jejím propuštění a ukazuje její věčný optimismus a střízlivý pohled na věc. Autory videa jsou Naďa Straková a Pavel Vondra.

Rozhovor si pustíte zde: https://www.youtube.com/watch?v=Tf9eGN1Izpc?version=3&feature=player_detailpage

Nejširší nabídku průvodců a map Barmy (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Zkušenosti čtenářů

Palo

Obdivuhodna pani. Prajem jej, aj obyvatelom Barmy, aby sa im po volbach dychalo slobodnejsie a darilo lepsie – ekonomicky a aj co sa tyka dostojnosti kazdodenneho zivota. Urcite si to zasluzia a nemaju to lahke. A predsa – nezazil som lepsich a pozitivnejsich ludi, nez v Barme. Uz sa tesim, ked sa tam zase pozriem. Drzim Vam palce!

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: