Petr Štětina

Petr Štětina

V roce 2007 založil cestovní kancelář Good Places. Tento milník považuje za "asi nejlepší rozhodnutí v životě". CK Good places vedle nabídky zajímavých zájezdů pro našince pomáhá obyvatelům zájezdových destinací v obživě a podporuje je "v udržitelném přístupu ke službám pro cestovatele".
S Petrem se můžete potkat na zájezdech mj. do Jižní a Střední Ameriky, Nepálu, Indie, Íránu, Střední Asie a různých průzkumných expedicích.


Články autora

Fánské hory
Trekování v horách

Fánské hory

Obrazy vysokých štítů s ledovcovým závojem se zrcadlí v tyrkysových jezerech lemovaných pokroucenými jalovci a cestou potkáte bodré vesničany, pohostinné pastevce nebo veselé tádžické turisty. Fánské hory jsou jedním z nejlepších míst ve Střední Asii jak pro trekking všech obtížností, tak i pro lezení, vysokohorskou turistiku, MTB nebo i pohodovou dovolenou s dětmi u jezer s romantickými výlety do hor.

Kašmír – knížectví, na které Bůh zapomněl
Domorodá etnika

Kašmír – knížectví, na které Bůh zapomněl

Takzvané Kašmírské údolí je svět sám pro sebe, oddělený od ostatních kultur hradbou hor a neprostupnou hranicí s Pákistánem. Typickými obrázky z Kašmíru jsou zelené horské pastviny, za kterými se tyčí zasněžené špičáky, nebo bohatě zdobené dřevěné hausbóty hlavního města Šrínagaru, plovoucí na horském jezeře.

Himachal Pradesh
Adrenalin

Himachal Pradesh

Himálajský stát, kterému by jeho krásu a rozmanitost mohla závidět většina ostatních států indického subkontinentu. Rýžová políčka přecházejí v hory porostlé borovými lesy, za nimi se tyčí zasněžené špičky Himálaje. Na střechách dřevěných domů místní suší kukuřici a ovoce, před barevnými vesnickými chrámky skotačí ušmoulané děti.