HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Lenka a David Paterovi


Články autora

Marakéš pro vozíčkáře
Cestopisy a reportáže

Marakéš pro vozíčkáře

Výlet do malebného marockého města Marakéš, ležícího v poušti na úpatí hor Atlasu, na invalidním vozíku bez doprovodu je nemožné. Ani těžší elektrický vozík by zde nebyl pomocníkem, nýbrž přítěží.  

Singapore a ostrov Sentosa
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Singapore a ostrov Sentosa

Singapore je fantastické, vyspělé a moderní město, ve kterém je myšleno na vozíčkáře na každém rohu. Nesetkali jsme se s žádnými bariérami. Na letišti, v metru, na ulicích, ale i na plážích, prostě všude se dostanete bez větších obtíží.

Rozpálený Tel Aviv
Je článek u země, ale zároveň není cestopis ani zajímavé místo

Rozpálený Tel Aviv

Cesta na letiště Ben Gurion v Tel Avivu přímou linkou z Prahy trvá přibližně 4 hodiny. Jakmile opustíme budovu letiště, kde proběhlo veškeré odbavení bez problémů, dýchne na nás horký vzduch. Při čekání na autobus veřejné dopravy se pomalu rozplývají naše obavy o bezpečnost v tomto městě. Lidé okolo jsou příjemní a vstřícní. Kdybychom na letištní ploše nezahlédli vystavený Boeing 747 Jumbo rozstřílený od samopalu, ponechaný zde jako vzpomínku na válečná období, vůbec bychom si neuvědomili, že jsme v tolik, co se týče bezpečnosti, diskutovaném Izraeli.