ALVAREZ: Objevte krásy střední Číny a Sečuánu

ALVAREZ: Objevte krásy střední Číny a Sečuánu

ALVAREZ: Objevte krásy střední Číny a Sečuánu

Cestovní kancelář Alvarez nově nabízí 4 zájezdy, které vás zavedou do střední Číny a Sečuánu. Tyto zájezdy jsou dostupné pro ty, kteří chtějí poznat krásy tohoto exotického regionu za relativně krátký časový úsek. Tyto zájezdy lákají i cenovou dostupností.

Malá cesta střední Čínou

Na této osmidenní cestě navštívíte nejvýznamnější památky v okolí metropolí dvou sousedních čínských provincií. Nejdříve nedaleko sečuánského Chengdu, v Lešanu, budete moci obdivovat do skály vytesaného Velkého Buddhu, jenž dosahuje výšky 73 metrů. Další den pak věnujete poznávání druhé části této památkové oblasti ze seznamu UNESCO – hoře Emei a jejích chrámů. Návštěvou nejvýznamnějších památek v centru Chengdu a zastávkou v institutu pro chov pand se rozloučíte se Sečuánem a pohodlným lehátkovým vlakem se přesunete do Xi’anu, hlavního města provincie Šen-si. Zde je samozřejmostí výlet k Terakotové armádě prvního čínského císaře a v dalších dnech pak prohlídka řady památek v centru tohoto města, které nadchne každého zájemce o čínskou kulturu.

Velká cesta střední Čínou

I na jedenáctidenní cestě střední Čínou navštívíte ty nejpůsobivější památky v této oblasti. Po návštěvě lešanského Velkého Buddhy a největších zajímavostí metropole Chengdu navíc následuje přesun na sever provincie, do oblasti, která uspokojí zájemce o nádherné přírodní scenerie. Už cesta horskou krajinou do města Songpan nabídne dech beroucí výhledy. Jezera, říčky, vodopády a štíty hor v národních parcích Huanglong a Jiuzhaigou se postarají o nezapomenutelné zážitky. Na závěr zájezdu navštívíte Xi’an a nádherné památky tohoto města, které bývalo metropolí celé Říše středu. V programu nemůže chybět Terakotová armáda, v centru Xi’anu pak např. procházka či možnost projížďky na kolech po starých městských hradbách.

Ochutnejte Sečuán

Program s vyváženou nabídkou kulturních, historických a přírodních krás této provincie na vás čeká na zájezdu Ochutnejte Sečuán. I v tomto případě cesta začíná návštěvou Velkého Buddhy v Lešanu, po které následuje průjezd fascinující krajinou do města Songpan, vstupní brány do Tibetu. V dalších dvou dnech navštívíte největší přírodní skvosty oblasti, národní parky Huanglong a Jiuzhaigou, oba zapsané na seznamu přírodního dědictví UNESCO. Po přesunu působivou krajinou zpět do Chengdu pak budete mít další den na poznávání chrámů, pandího institutu a dalších zajímavostí tohoto moderního velkoměsta.

Nepoznaný Sečuán

Jak už název napovídá, největším lákadlem zájezdu Nepoznaný Sečuán jsou místa, do kterých běžně cestovní kanceláře své klienty nevozí. Přesto tato místa mají svoji krásu a právě svojí odlehlostí a menším množstvím návštěvníků lákají cestovatele prahnoucí po autentičnosti svého poznávání. I v tomto zájezdu nechybí proslulý lešanský Velký Buddha a oblast hory Emei. Poté se však již vypravíte do oblasti jihovýchodního Sečuánu. Ve vesničce Luobiao místního etnika Bo budete moci sledovat bizarně vypadající rakve zavěšené na skalách, v Gaokanu si pak vychutnáte výhledy na terasovitá rýžová políčka. V geologické oblasti Xingwen navštívíte oblast Kamenného lesa a nejdelší čínskou jeskyni Tianquan se spoustou krápníků. Cestou zpět do ruchu velkoměsta ještě nakrátko překročíte hranice provincie, abyste mohli obdivovat další dílo dávných umělců zapsané v seznamu UNESCO – jeskynní sochy a skalní reliéfy v Dazu. Program končí opět v Chengdu návštěvou největších zajímavostí sečuánské metropole.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: