Albánie – proč vyrazit na dovolenou právě tam?

Albánie – proč vyrazit na dovolenou právě tam?

V českém výběru nejoblíbenějších dovolenkových destinací byste Albánii hledali marně, ale to se brzy může změnit. Důvodů, proč vyrazit letos do tohoto středomořského státu, je mnoho.

Mezi hlavní patří bez diskuze cenová dostupnost a nádherná příroda. Objevte i ty další a začněte plánovat dovolenou.

Vyzkoušejte něco nového

Plánování dovolené pro celou rodinu je s omezeným rozpočtem vždy velkou výzvou. Bohužel ceny ubytování téměř po celé Evropě rostou a oblíbená letoviska nejsou vzhledem k rekordním počtům návštěv výjimkou. Dokonce i takový víkend někde v kempu na Mácháči se dokáže nemile prodražit, a proto je třeba při hledání letošní dovolená opustit zajeté koleje.

Originálním tipem je začít plánovat dovolenou v Albánii. Dlouho přehlížená země v jihovýchodní Evropě je od Prahy vzdálená necelé dvě hodiny letu. Třebaže má v porovnání s Českou republikou přibližně třetinovou velikost, dokáže nabídnout nekonečný zástup turistických atrakcí a lákadel. To vše za skvělé ceny a při zachování vysoké kvality služeb. Na co se konkrétně můžete těšit?

Albánie žije budoucností

Přísný komunistický režim mezi lety 1945 a 1990 izoloval Albánii od zbytku světa. Jeho dozvuky jsou znatelné ještě dnes. Země bojuje s vysokou nezaměstnaností a chudobou. Při cestování po místních silnicích si všimnete ohromného množství bunkrů, které nechal vybudovat diktátor Enver Halil Hodža. Naštěstí neváhali místní obyvatelé po pádu režimu využít jedinečnou příležitost a proměnit Albánii v místo, které dokáže turistům nabídnout komfort, bezpečí a přírodní krásy.

Albánie hledí do budoucnosti a důkazem jsou moderní hotelové komplexy se soukromými plážemi, ve kterých vám nebude nic chybět. Ani ne hodina cesty z mezinárodního letiště Matky Terezy v hlavním městě Tirana vás dělí od lahodných pokrmů, pohodlných lehátek a klidu. Chcete-li prozkoumat dostupné možnosti, budou se vám hodit recenze hotelů. Výjimkou nejsou all inclusive pobyty, animační programy pro děti nebo nabídka sportovních aktivit.

Nejširší nabídku průvodců a map Albánie (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

Vyražte v létě a užijte si také hory

Západní část Albánie leží na pobřeží Jaderského moře, jihozápadní část se nachází na pobřeží Jónské moře. Čistá voda a jemný písek potěší i náročnější milovníky koupání. Nejvyšší je teplota vzduchu a vody v období od začátku června do konce září. Jakmile vás teplo a slunce omrzí, nezůstávejte na hotelu a podnikněte výlety za památkami, majestáními horami a neposkvrněnou přírodou. Inspiraci vám přinese průvodce s výběrem skvělých tipů.

Na každém kroku na vás čekají zajímavé stavby a kostelíky. Mezi horskými vesničkami jsou prašné cestičky s nádhernými výhledy na divoké řeky, které jsou zase trefou do černého pro všechny vodáky. Oblíbený je například horní tok řeky Vjösa v jižní Albánii nebo přehradní systém řeky Drin na severu země.

Každý, kdo hledá zajímavé zážitky za skvělé ceny, by Albánii měl dát šanci. Tato země má v nabídce pro každého něco. Začínáte si již balit kufry?

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí