7 věcí, které je dobré vědět ještě před dovolenou ve Spojených arabských emirátech

7 věcí, které je dobré vědět ještě před dovolenou ve Spojených arabských emirátech

Lákají vás Spojené arabské emiráty? Ještě než se do této asijské země rozkládající se na arabském poloostrově vydáte, měli byste o ní vědět nejen to, že se pyšní hojností a luxusem.

1. Do Spojených arabských emirátů lze pohodlně cestovat

Do Spojených arabských emirátů létá z Prahy přímá linky do Dubaje. Let trvá pět a půl hodiny, což je jen o hodinu delší let než ten do Egypta. Navíc do SAE už od roku 2014 nepotřebují občané Evropské unie vízum, k vycestování tak postačí jen cestovní pas.

2. Léto není to pravé pro dovolenou v Emirátech

V prázdninových měsících dosahují teploty v SAE až 50 °C, pokud tak máte rádi extrémní teploty a saunování, je pro vás červenec a srpen tím pravým. Mnohem příjemnějších teplot se dočkáte na jaře a na podzim, kdy se na teploměru nejčastěji objevuje 30 až 40 °C. V zimním období pak Spojené arabské emiráty lákají nejvíce, i v tomto čase se dočkáte na dovolené třicítek.

3. SAE není jen o Dubaji

Spojené arabské emiráty nejsou jen o Dubaji, i když právě ta je ze sedmi emirátů tím nejvyhledávanější. Vyrazit ale můžete také do dalších emirátů, jako jsou Abu Dhabi, Sharjah, Fujairah, Ras Al Khaimah, Umm Al Quawain a Adžman.

4. Nevyrazit v Dubaji na nákupy by byl hřích

Jestliže milujete nákupy, pak v Dubaji si je rozhodně nesmíte nechat ujít. Zážitek je to opravdu nezapomenutelný. Proto chcete-li si užít dovolenou v Dubaji, bez nákupů neodjíždějte. Zajít můžete například do obchodního centra Souk Madinat, kde budete proplouvat točitými vodními cestami na vodním taxi od jednoho obchodu k druhému.

5. Pozor v Emirátech na focení

Narazit byste ve Spojených arabských emirátech mohli při focení. Mějte na paměti, že je zákaz pořizování snímků muslimských žen, mužů a dětí, stejně tak se vyvarujte focení vládních institucí, paláců, průmyslových parků a výstražná kontrolka by vám měla zablikat u vojenských objektů.

6. Alkohol si v obchodě nekoupíte

S alkoholem jsou v Emirátech trochu na štíru. Pivo si jen tak v obchodě nekoupíte, a pokud už alkohol seženete, pak se s ním rozhodně nevystavujte na veřejnosti. Pití v parku či na ulici je v SAE zakázáno. To ale neznamená, že se na dovolené vůbec nenapijete. V nočních podnicích a v hotelových komplexech si alkoholických drinků můžete dopřát dostatek.

7. Zábavní parky a aquaparky stojí za navštívení

Máte rádi zábavu a vodní radovánky? Pak vás jistě nadchne nejeden zábavní park a aquapark. Za navštívení stojí například IMG World of Adventure v Dubaji, Ferrari World v Abu Dhabi nebo Legoland Waterpark a Yas Waterworld. V příštím roce navíc v Dubaji bude otevřen park Warner Bros a v Abu Dhabi Seaworld.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: