5 skvělých tipů pro vaši aktivní dovolenou v Řecku

5 skvělých tipů pro vaši aktivní dovolenou v Řecku

Přemýšlíte čím oživit letní dovolenou v Řecku? Všechny významné památky už jste prochodili a celodenní povalování na pláži už vás přestalo bavit? Pak tedy výborně! Máme pro vás 5 tipů na sportovní aktivity, které v Řecku podniknout.

1. Paddleboarding

O paddleboardu už jste jistě slyšeli, že? Aby ne, zejména v poslední době se totiž tento krásný vodní sport, těší opravdu velké oblibě a paddleboardová komunita se velice rychle rozvíjí. Našli bychom pro to hned několik důvodů – většina paddleboardů je nafukovacích, a tak jej pohodlně sbalíte do auta. Pádlování zvládne naprosto každý, a to i v případě, že jste na prkně nikdy předtím nestáli. Věřte, že tuto schopnost si osvojíte velmi rychle a stejně rychle si ji i oblíbíte. S pádlováním na prkně můžete začít klidně vkleče, a jakmile získáte větší jistotu, přejděte do postoje. Pokud vás prkno opravdu osloví, zacvičte si na něm jógu – vedle skvělého protažení, zpevnění těla a získání celkové stability, je to i skvělá zábava, a to hlavně v horkých letních dnech, kdy nějaký ten nechtěný pád do vody nakonec oceníte.

Paddleboarding si užijete zejména v oblastech, které nabízejí atraktivní vodní prostředí. Jedním z takových je například okolí smaragdově zeleného Skopelos, jeden z ostrovů souostroví Severní Sporady, jehož pobřeží je obklopeno sněhobílými vápencovými skalisky a omývá jej průzračně čistá voda Egejského moře.

2. Potápění

Ponořte se pod hladinu a objevte nekonečnou krásu zcela nového světa – podmořského světa plného nejrůznějších divů.

Skvělé podmínky pro potápění, ať už lahvové nebo freediving, poskytuje oblast Kefalonie. Již s prvním ponorem se ocitnete v naprosto novém a neprozkoumaném světě, obklopeni královskou modří i všemožně barevnými rybami. Jako nováček v podmořském světě jistě oceníte dohled zkušených instruktorů. Nejenže se budete cítit bezpečně, ale především se naučíte základům bezpečného potápění a budete si moci zážitek vychutnat naplno. A pokud vám potápění skutečně učaruje, absolvujte rovnou licencovaný potápěčský kurz v Naxos.

Tajemné mořské dno v noci ožije ve svitu vaší baterky a promění se opět v naprosto nový vesmír. Během nočního potápění se vaše smysly navíc zbystří a budete daleko více vnímat i drobné detaily, které jste mohli během potápění ve dne přehlížet.

3. Plavba lodí

Athény už máte prozkoumané, všechny významné památky jako jsou Parthenón, Akropolis a Agora už jste prošli, ale přesto se s tímto městem Bohů jen těžkou loučíte? Odpolední plavba lodí je ideální příležitostí, jak po náročném dni plném Athénských památek zrelaxovat a krásně si odpočinout. Naskytne se vám pohled na město z cela jiné perspektivy. O hluboký zážitek se navíc postará zapadající slunko na obzoru, které vytvoří světelnou show teplých barev s Athénami na pozadí.

Také kolem Alexandroupoli se dá podniknout krásný výlet lodí. Užijete si privátní plavbu s koupáním a potápěním v moři. A kde jinde si vychutnat tradiční řeckou pohostinnost v podobě místních kulinářských pochoutek a vybraného vína než na palubě luxusní lodi? V zátokách podél pobřeží Korfu navíc najdete ty nejčistší vody, které jsou skvělým osvěžením v horkém letním dni.

4. Windsurfing

Windsurfing v sobě kombinuje dva mocné přírodní živly – vodu a vítr, a tím umožňuje člověku dokonalé spojení s přírodou. Pro mnoho lidí se tak stává nejen sportem, ale i životním stylem a cestou, kterou udává nekonečný obzor nových zážitků a možností zlepšování vlastních schopností a dovedností.

Jednou z nejlepších oblastí pro windsurfing v Řecku je zajisté Kos. Pokud jste windsurfing nikdy nezkoušeli, vězte, že tento tip zábavy je extrémně návykový! A nebojíte-li se nových výzev, vyzkoušejte intenzivní kurz pro začátečníky. Uvidíte sami, dost možná i vás windsurfing chytne za srdce natolik, že v něm najdete svou novou životní cestu…

5. Cyklistika

Město Zagori se nachází v odlehlé horské oblasti na severu pohoří Pindhos a je typické nejen svou panenskou přírodou s divokými kaňony, ale především tradičními klenutými kamennými mosty z 18. a 19. století vedoucí přes okolní říčky. Vesničky Vitsa, Dilofo, Koukoli a Kipoi nabízejí ty nejlepší lokality a pohodlně je projedete na horských kolech.

Na horská kola do oblasti Zagori můžete klidně vyrazit i s dětmi, a to do úžasných vesnic Negades s působivým kostelem a Fraggades. Trasa vede přes dubový les a naskytují se na ní fantastické výhledy na horu Mitsikeli.

Pokud zrovna nemíříte do horských oblastí, ale na kole se přece jen rádi projedete, vydejte se na cyklovýlet po Athénské riviéře. Podél pobřeží můžete obdivovat hlubokou modř Saronského zálivu, navštívíte muzeum Acropolis a Parthenon, čtvrť Thission a starý hřbitov Kerameikos, kulturní centrum Stavros Niarchos Foundation a přístav Flisvos s luxusními jachtami.

OutdoorTrip je globálním agregátorem na outdoorové zážitky a novým hráčem na poli travel tech startupů, který vznikl v České republice. Prostřednictvím své platformy pomáhá sbližovat agentury nabízející právě outdoorové zážitky kdekoli na světě a outdooristy. Mimo jiné nabízí i aktivity v Řecku, kompletní nabídku najdete na stránkách www.outdoortrip.com.

Zkušenosti čtenářů

josef

Město Zagori se nachází v…“ Zagori není město:
https://en.wikipedia.org/wiki/Zagori

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: