5 důvodů, proč navštívit peruánský kaňon Colca

5 důvodů, proč navštívit peruánský kaňon Colca

Kaňon Colca je jeden z nejhlubších kaňonů na světě a je to také třetí nejvíce turistické místo v Peru. Nachází se několik hodin jízdy od Arequipy a na vašem cestovním plánu po Peru by určitě neměl chybět. Zde je 5 důvodů, proč byste si neměli nechat ujít návštěvu kaňonu Colca.

Můžete obdivovat elegantní let kondorů andských

Ke sledování kondorů si budete muset přivstat, využívají totiž teplého vzduchu, který se zvedá z údolí a to především kolem sedmé a osmé hodiny ráno. Většina organizovaných túr zastavuje na vyhlídce Cruz del Condor, kde kondory uvidíte docela zblízka. Tihle majestátní ptáci jsou největšími dravci na světě s rozpětím křídel až tři metry. Při pohledu na jejich elegantní let jen stěží uvěříte, že jsou na pokraji vyhynutí a v kaňonu Colca jich žije už jen asi kolem 50. Tak si tuhle příležitost nenechejte ujít.

TIP: Vydejte se do Peru a obdivujte místní kulturu a neuvěřitelnou přírodu. V rámci zájezdu do Peru můžete kombinovat Peru s Bolívií a dalšími zeměmi.

Koupíte vlněné výrobky přímo u zdroje

Peru je proslavené svými vlněnými výrobky, a to především z vlny z alpaky. Alpaky žijí ve vyšších nadmořských výškách – čím výš, tím více a lepší vlnu mají, proto jsou Andy místem, kde se jim hodně daří. V kaňonu Colca, který je mnohem méně turistický než Posvátné údolí, můžete vlněné výrobky koupit za opravdu výhodné ceny. Dejte si ovšem pozor, peruánští prodavači rádi lžou a budou vám tvrdit, že všechno je 100% baby alpaka, jen aby si vydělali. Často to není pravda a levné svetry a šály jsou většinou vyrobené z kombinace alpaky, ovce a umělých materiálů. Pravou 100% vlnu z alpaky poznáte tak, že je materiál chladný na dotek a není nejlevnější.

Vychutnáte si neposkvrněnou přírodu

V Peru je spousta míst, kam se moderní civilizace ještě nedostala a kaňon Colca je jedním z nich. Pokud se vydáte na vícedenní trekking, můžete se dostat až do vzdálených vesniček, kde se doslova zastavil čas. Do některých se dokonce nedostanete jinak než pěšky. Po cestě si tak můžete vychutnat naprosto neposkvrněnou přírodu, nádherné výhledy, utrhnout si mango nebo avokádo přímo ze stromu a pozdravit se s místními, kteří španělsky umí jen několik slov. Večer budete usínat za zvuku deště nebo cvrčků a ráno se probouzet za zpěvu ptáků a kokrhání kohoutů.

Vydáte se na túru třeba až na konec světa

V kaňonu Colca máte tolik příležitostí vydat se na túru, že vaším největším problémem bude rozhodnout se na kterou. Nejslavnější je asi klasická túra do srdce kaňonu Colca, která vede několika malými vesničkami, přes visací mosty, kolem vodopádů a Inckých zemědělských teras. Pokud nejste fanoušci stanování, je tahle túra pro vás jako dělaná. Ve vesničkách jsou na turisty připravení a kromě ubytování v malých dřevěných chatkách vám s radostí uvaří i snídani a večeři. Nemusíte tak s sebou nosit nic jiného než oblečení, vodu a třeba nějakou knihu, která vám zkrátí večerní chvíle. Doporučuji túru ukončit ve vesničce Llahuar, kde jsou také přírodní termální bazénky, ve kterých si skvěle odpočinete a ráno pak můžete skočit na autobus do Cabanaconde a vyhnout se skoro 1000 metrů stoupání.

Navštívíte pohádková místa s nádhernými výhledy

Oblast kaňonu Colca ne jen vypadá jako z pohádky, ale najdete zde také místa s pohádkovými názvy. Pokud si pobyt zde chcete prodloužit, můžete se vydat třeba na dvoudenní túru k pramenu Amazonky, navštívit opuštěnou indiánskou vesnici z 16. století, projít se údolím vulkánů, vystoupat na přes 6000 metrů vysoký vulkán Hualca Hualca, sledovat plameňáky u vysokohorských jezer Mucurca a Pallarcocha a na konci výletu si odpočinout v jedněch z mnohých termálních bazénků, které se zde nacházejí. Už se těšíte?

Výsledek obrázku pro ck go2Specialisté z cestovní kanceláře Go2 vám připraví exotickou dovolenou v Peru za přijatelnou cenu. Očekávat můžete vysokou kvalitu, osobní zkušenosti a znalosti, česky hovořící delegáta.

Jižní Amerika je kontinent mnoha rozličných zemí a kultur, objevovat můžete rozmanitou přírodu i památky z dob prehispánských kultur a kolonizace.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář:

Články v okolí