3 knižní tipy pro děti i dospělé z knihcentrum.cz

3 knižní tipy pro děti i dospělé z knihcentrum.cz

Jedna kniha pro zvídavé dospělé, druhá pro celé rodiny a třetí pro nejmenší členy domácností. Máme pro vás skvělé tipy z www.knihcentrum.cz.

Kód života

Nemusí se vám to líbit, ale je to fakt: čím starší jste, tím více se podobáte svým rodičům. Zděděné rozdíly v DNA představují totiž největší systémovou sílu při formování naší osobnosti. Dokonce větší, než vlivy prostředí, výchovy, vzdělání i náhodných událostí dohromady. Žijeme v převratné době nových objevů, které mění klinickou psychologii i výzkum, a jakmile naplno vstoupíme do věku personální genomiky, ovlivní nás všechny.

Prof. Robert Plomin se genetickému výzkumu věnuje desítky let. Ale teprve nedávno se svým týmem dokončil třicetiletou studii dvojčat, sourozenců a adoptovaných dětí. Přiznává, že k publikování výsledků musel sebrat všechnu odvahu. V knize Kód životavysvětluje nejen zákony i metody behaviorální genetiky, ale především dopad často provokativních výsledků jejího výzkumu na celá odvětví. Apeluje na rodiče i školské systémy, vybízí k větší toleranci rozdílů mezi dětmi a dokazuje, že genetika představuje hlavní důvod, proč se lidé liší ve schopnostech učení a kognice. Na závěr se zabývá i etickými otázkami možné analýzy genomu embryí i malých dětí a na příkladu rozboru vlastního genomu ukazuje, jak čelit získaným výsledkům a jak s nimi pracovat.

Kniha Kód života vás možná nemile překvapí, ale určitě vás bude bavit a jen těžko se od ní odtrhnete. Koncekonců jako od kterékoliv jiní knihy z nakladatelství Jan Melvil publishing.

Víš, kde bydlí zvířáta?

Úžasný a obdivuhodný lesník Peter Wohlleben napsal už nekolik knih o síle stromů, lesích a přírodě. Tato kniha je určená sice dětem, ale mnoho se naučí i rodiče!

„Ve své nejnovější knížce pro děti se Peter Wohlleben, autor řady úspěšných knih o lese, tentokrát věnuje zvířatům. Známý lesník doprovodí malé čtenáře ke zvířatům, která žijí docela blízko – v lese, na zahradě, u vody a s námi v domě. Budou při tom, když divoká prasata a mouchy přivedou na svět mladé, když se vydají za potravou, budou se bránit nebo je tu a tam postihne nějaká nemoc. Od mušek třásněnek až po vlka – o všech těchto bytostech se děti dozví spoustu zajímavých věcí. Vydejte se s námi do tajemného světa zvířat!“

Víš, kde bydlí zvířata?

Jak zvířátka chodí spát

Leporelo pro děti ve věku od 18 měsíců. Jak si dávají dobrou noc lvi, myši, opičky, sovy, kočky, ježci a my lidé? Roztomilé verše, rýmy a říkání pro příjemné chvíle před usnutím. Krásná knížka, která vám pomůže s dětmi řped usnutím procestovat kus světa pomocí jedinečných obrázků.

Jak zvířátka chodí spát

Spoustu dalších skvělých knih anleznete na našem oblíbeném knižním webu www.knihcentrum.cz.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: