10 nejčtenějších článků za celou dobu naší existence vás rozptýlí v karanténě!

10 nejčtenějších článků za celou dobu naší existence vás rozptýlí v karanténě!

Dneska vám připomenu deset nejúspěšnějších článků na HedvabnaStezka.cz za celou dobu její existence! Některé jste možná už četli, některé vám naopak možná unikly. Teď máte spoustu času doplnit si cestovatelské znalosti a načerpat novou inspiraci!

1. Polární záře: Kdy a kam se vydat za jejím pozorováním?

Absolutní prvenství má článek o pozorování polární záře. Polární záře, v originále Aurora Borealis na severní polokouli a Aurora Australis na té jižní, je hlavně úžasnou přírodní světelnou show. Barevné divadlo, při kterém člověk zažívá pocity tajemna, mystiky a obdivu k působení přírodních sil. Vždyť tuto nádhernou podívanou mají na svědomí vesmírné síly. Viděli jste už ji? Ne? Tak je čas řádně nastudovat, kdy a kam se vydat!

Přečti si celý článek o sledování polární záře.

2. Bangkok: průvodce pro první cestu do thajského hlavního města

Celý název hlavního města Thajska je nejdelším na světě: Krung Thep Maha Nakhon Amon Rattanakosin Mahinthara Ayutthaya Mahadilok Phop Noppharat Ratchathani Burirom Udom Ratchaniwet Mahasathan Amon Phiman Awatan Sathit Sakkathattiya Witsanu Kamprasit. Pokud jste tohle bláznivé město ještě neměli čest poznat, doporučuji našeho průvodce!

Chrám Wat Arun, Bangkok, Thajsko

3. Chorvatsko: zelený ostrov Lastovo

Tak i naše čtenáře zajímají tajné kouty v oblíbeném Chorvatsku. Skvělým objevem je ostrov Lastovo. Důvodů, proč se jezdí na Lastovo je několik. „Důvody, proč se na Lastovo nejezdí, jsou dva. Nenechali jsme se odradit a vyrazili jsme na Lastovo na konci léta. Milujeme ostrovy a Lastovo jsme si zamilovali hned od začátku. Snad i proto, že je tak malé. Skoro se v té modři okolního moře ztrácí.“

Nejširší nabídku průvodců a map Chorvatska (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně a na eshopu KnihyNaHory.cz

KNH

4. Podrobný návod, jak na Transsibiřskou magistrálu

„Znám jen málo cestovatelů, pro které by cesta Transsibiřskou magistrálou nebyla splněným snem. Nejdelší část této železniční tratě, a zároveň „ta pravá Transsibiřská magistrála“ vede mezi Moskvou a Vladivostokem a měří 9 288 km. Souběžně s ní se pak od Irkutské oblasti táhne Bajkalsko-Amurská magistrála.“ Pokud je Transsibiřská magistrála tvým snem, je čas se o ní dovědět více!

Přečti si celý článek o Transsibiřské magistrále.

Mapa trati Transsibiřské magistrály, Rusko

5. TOP 7 tipů, co neminout na Srí Lance

Cejlon, země čaje, slonů a všudy přítomných tuktuků. Srí Lanka je zemí batůžkářům zaslíbená. Za málo peněz tam člověk může dostat hodně muziky, stačí jen chtít zažít trochu dobrodružství a vydat se místní dopravou poznávat krásy srílanské divočiny. Těchto našich 7 tipů na top místa patří mezi nejlepší články!

Přečti si všechny top tipy ze Srí Lanky.

6. Stručný průvodce po 9 z 10 zemí jihovýchodní Asie aneb kterou si vybrat a proč

Pokud uvažuješ o cestě do jihovýchodní Asie a nejsi schopen vybrat tu nejlepší zemi nebo je nějak šikovně nakombinovat, tenhle článek ti velmi pomůže se zorientovat a vybrat destinaci právě pro tebe. Ač to prstem na mapě nevypadá, každá z těchto zemí je úplně jiná, takže zaleží hlavně na tom, za čím jedete, kolik máte času, co chcete zažít a kolik do toho investovat.

Přečti si celého průvodce zeměmi jihovýchodní Asie.

7. 8 zajímavostí, které jste o Norsku (možná) nevěděli

Sever Evropy vás celkově hodně baví a reportáže a cestopisy odtud mají vždycky velkou oblibu. Tenhle článek nad nimi ale ještě více vyčnívá! Když se řekne Norsko, každý si jistě představí studenou severskou zemi, fjordy, hory, polární medvědy a neohrožené Vikingy. Ale Norsko toho v sobě ukrývá mnohem víc…

Přečti si všechny zajímavosti o Norsku.

Nicokoia, Norsko

8. Dubaj levně aneb bez peněz do Emirátů klidně vlez

„Spojené arabské emiráty jsou jedním z nejbohatších států Perského zálivu a většinou světa jsou vnímány především jako ohromné nákupní centrum, zejména emirát Dubaj. Proč a jak jsme se my, cestovatelé s denním rozpočtem 25$ pro dvě osoby, ocitli v této části světa? Zajímá vás, jak jsme se tu protloukali, kde jsme spali, co jsme jedli nebo co znamená setkání s někým „místním“? Čtěte dál a možná budete překvapeni.“ Finančně přívětivá cesta do Dubaje vás taky hodně zaujala!

Čti o návštěvě Dubaje levně.

9. Jak uvařit vietnamskou hovězí polévku Pho

Určitě jste o ní už někdy slyšeli, pho (viet. phở) je kulinářský fenomén posledních let, který konečně zavítal i do České republiky. Někteří tvrdí, že jsou na ní závislí. Jiní si myslí, že závislost způsobuje glutamát sodný, který je ve vietnamských bistrech nucenou přísadou. Teď bude dost času si ji konečně uvařit a nejen o ni číst!

Servírujte s bylinkami a jezte tyčinkami a lžící

10. 10 dobrých rad, jak se sbalit pod sedm kilo

7 kilo je ideální váha na cestování. S takovým zavazadlem se totiž téměř u všech aerolinek vyhnete čekání a příplatkům a zároveň vás nebude tížit batoh na zádech. Nevíte, jak na to? Tak to honem dostudujte!

Prostuduj všech 10 rad, jak se sbalit.

Plus další články, které vás baví!

Zkušenosti čtenářů

Sir

článek nějak nejde otevřít z homepage.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: