Znáte 10 nejlepších piv Asie?

Znáte 10 nejlepších piv Asie?

Představte si velký půllitr oroseného zlatavého moku s lákavou pěnou. Se kterými státy se vám tento obrázek nejdříve vybaví? Pravděpodobně s Českou republikou, Německem nebo Belgií. Tento nápoj je v současnosti spojován hlavně s Evropou a Severní Amerikou.

Řadu návštěvníků Dálného východu proto překvapí velké množství místních druhů piv dostupné v obchodech a restauracích. V Číně se v tuto chvíli dokonce každý rok vyrobí nejvíce piva na světě! Ať se to může zdát nepravděpodobné, brzy se piva z Asie můžou objevit i u nás. Dá se vůbec takové pivo pít? Které druhy jsou nejlepší? V následujícím příspěvku najdete deset nejlepších asijských piv.

Tsingtao

Jednoznačně nejlepší pivo Čínské lidové republiky. Světlé pivo s vyváženou chutí a příjemnou chmelovou vůni je známé ve více než 60 zemích světa. Je vyráběno z křišťálově čisté vody z horského regionu Laoshan, chmelu, kvasinek, ječmene a malého množství rýže. Nejlépe chutná samozřejmě podávané s čínskými pokrmy. Jako zajímavost uvedu, že ve městě Qingdao v regionu Laoshan se každý rok koná mezinárodní pivní festival.

Země původu: Čína
Obsah alkoholu: 3,8 %

Chang

Sloni byli vždy důležitou součástí thajské kultury a tak se není co divit, že se po slonech („chang“ znamená thajsky „slon“) jmenuje jedno z nejchutnějších thajských piv. Velice světlé pivo zlatavé barvy. Chutná lehce po sladu se špetkou chmele a příjemnou chlebovou vůní. Skvěle souzní s výtečnou thajskou pouliční kuchyní.

Země původu: Thajsko
Obsah alkoholu: 6,4 %

Lao

Podle magazínu Time je toto pivo „nejlepším pivem Asie„, Bangkok Post mu udělil titul „Dom Pérignon asijského piva“. Tradice tohoto laoského piva sahá až do roku 1973. Pivo se vyrábí z ručně sbírané jasmínové rýže, křišťálově čisté vody získávané z úpatí Himalájí, francouzského ječmenného sladu a německých kvasinek. Spojuje ty nejlepší tradice Východu a Západu. Čisté a jemné chuti skvěle doplňuje večerní posezení s výhledem na řeku Mekong.

Země původu: Laos
Obsah alkoholu: 5 %

Tiger

Vaří se již od roku 1932 a je prvním pivem vyráběným přímo v Singapuru. V dnešní době se Tiger stal jedním z nejznámějších exotických piv. Vyrábí se až v 8 zemích a můžete si je vychutnat až v 60 státech na celém světě. Má lehkou chuť, je osvěžující a prakticky není hořké.

Země původu: Singapur
Obsah alkoholu: 5 %

Singha

Vyráběný pouze v Thajsku ležák s mystickým lvem na etiketě. Pivo s intenzivní sladovou vůní, osvěžující nasládlé chuti s překvapivým aroma piškotu. Od roku 2010 je značka Singha oficiálním partnerem fotbalového klubu Manchester United.

Země původu: Thajsko
Obsah alkoholu: 5 %

Angkor Beer

Chrám Angkor Wat je nejznámější turistickou atrakcí v Kambodži, Angkor Beer je jejím nejpopulárnějším pivem. Toto pivo se vyrábí od roku 1960, má světle jantarovou barvu a výraznou chuť s hořkostí chmele.

Země původu: Kambodža
Obsah alkoholu: 5,0 %

San Miguel Pale Pilsen

Jak název napovídá jedná se o ležák plzeňského typu zlatavé barvy. S 90% podílem na trhu je nejvýznamnějším filipínským pivem. Jeho výrobce působí v pivovarnictví již od roku 1890 a zaměstnává více než 25 000 lidí ve více než 100 lokalitách po celé Asii. Jejich pivo má sladovou vůni a chlebovou, výraznou chuť s karamelovou příchutí – je velice osvěžující, vhodné pro tropická vedra.

Země původu: Filipíny

Obsah alkoholu: 5 %

Huda

Skoro každé větší vietnamské město má své vlastní pivo. Tento druh pochází z Hue. Má výraznou zlatou barvu, chmelový buket a ostrá, čistá chuť skvěle komponuje s pikantními regionálními pokrmy a vlhkým podnebím centrálního Vietnamu.

Země původu: Vietnam
Obsah alkoholu: 4,7 %

Asahi Kuronama Black

Japonský nápoj pro milovníky černého piva. Spojuje chuť tří různých druhů pražených sladů a sametovou texturu. Zkušený labužník může pocítit také ořechové aroma.

Země původu: Japonsko
Obsah alkoholu: 5 %

Bintang

Na překvapivě velkém indonéském trhu (Indonésie je muslimská země) má dominantní postavení. Má výraznou vůni chmelu, medu, citrusového ovoce a sladu. Jemné, lehce sladké a hodně perlivé pivo skvěle osvěžuje i v tropickém klimatu.

Země původu: Indonésie
Obsah alkoholu: 4,7 %

Nejširší nabídku průvodců a map Laosu (turistických, cyklistických, horolezeckých a jiných) najdete v prodejně v pražském Klubu cestovatelů nebo v eshopu KnihyNaHory.cz

Zkušenosti čtenářů

Honza

Indonésský Bintang výýbornej. Vřele doporučuju v těch jejich nesnesitelnejch vederech 😉
A Filipínskej San Miguel Pale Pilsen byl taky docela dobrej…

roman

Ten clanek je naprosta pitomost. Vsechna ta piva jsou „europiva“ jen shodou okolnosti z asie. Nezajimava, prumyslova chut.

Uz i ty popisky jsou psane jazykem reklamy na praci prasky 🙁

Pritom v asii (stejne jako skoro vsude jinde na svete) probiha boom mikro pivovaru. Urcite bych se pri pivnich vyletech v asii soustredil na jina piva nez na ta jmenovana.

janjansky

To tsingtao se dá sehnat dost jednoduše i u nás. 🙂 Já si ho objednal s rýží za 28 korun tady. Není to tak zlé, ale na české pivo to nemá. Na to že se ho ve světě vypije tolik je to bída..

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: