Žluté hory – Huangshan (Chuang-šan)

Žluté hory – Huangshan (Chuang-šan)

Pohoří Huangshan se nachází na východě Číny, v provincii Anhui (An-chuej) a patří k nejkrásnějším přírodním oblastem země. Sedmdesát dva vrcholů, z nichž tři přesahují nadmořskou výšku 1800 m, patří již po dvanáct století k nejoblíbenějším a nejnavštěvovanějším turistickým oblastem.

Nespočet čínských malířů a básníků hledalo inspiraci mezi mlžnými mraky věčně zahalenými vrcholky, povolujíce uzdu své fantazie při jejich pojmenovávání. Tak se tu můžeme setkat s vrcholky s roztodivnými názvy jako Devět draků, Taoistický mnich, vrcholek Lotosového květu nebo Duch ukazující cestu.

Kolmé stěny skal jsou porostlé borovicemi bizarních tvarů, jimž vévodí tisíc let starý strom nazývaný Hosty vítající borovice, která se nachází vysoko ve skalách u budov Nefritového paravánu. Atmosféra krajiny z čínských tradičních obrazů je umocněna množstvím mostků, altánků, klášterů a různých čínských nápisů vytesaných do skal. Lákadlem oblasti je také velký počet horkých pramenů, které slouží k léčení kožních a revmatických nemocí.

Zpracováno ve spolupráci s China Tours.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: