Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: stará část metropole Ljublaně, Julské Alpy s ledovcovými jezery (zejména Bled) a hrady, výlet na kánoi po řece Sávě, národní park Triglav, vápencové jeskyně v oblasti Kočevski Rog, istrijské pobřeží.

Cestopisy ze Slovinska

Slovinsko má jen malý kousek mořského pobřeží a proto jsou jeho hlavní turistickou devizou hory. Nachází se zde velký počet chráněných parků. Nicméně i tak ve slovinské části pobřeží poloostrova Istrie leží několik významných středisek, jimiž jsou Koper, Izola, Piran, Portorož.

Vedle úchvatné přírody Slovinsko nabízí také řadu historických památek, především hrady a chrámy. Obdivovat můžete perly benátské architektury z dob Benátské republiky. Na některých místech se dochovaly stopy římského osídlení. Mnoho cestovatelů uchvátí především okouzlující atmosféra staré Ljublaně. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy ze Slovinska.

Zajímavost ze Slovinska

Ze všech států bývalé Jugoslávie bylo právě Slovinsko vždy ekonomicky nejvyspělejší zemí. Navíc se v roce 1991 odtrhlo od jugoslávské federace poměrně mírovou cestou, takže nový samostatný stát nezbrzdila ve vývoji poválečná obnova, jak je tomu u ostatních členů někdejší Jugoslávie.

Další fotky ze Slovinska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: