HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

V 62 letech na koloběžce napříč Sibiří – od oceánu k oceánu. A proč ne?
Aktuality

V 62 letech na koloběžce napříč Sibiří – od oceánu k oceánu. A proč ne?

Když jsem poprvé představil svůj plán, vyrazit od Ochotského moře a pak napříč východní Sibiří doputovat až k moři Laptěvů, mělo mě mé okolí za blázna. Vlastně aby ne! 2500 km dlouhá cesta necesta, většinou v zimě a ještě k tomu na koloběžce. Vrtoch postaršího pána se zbytnělým egem. Možná, ale nyní již mám první, letní, etapu za sebou!

Podrobný návod, jak na Transsibiřskou magistrálu

Podrobný návod, jak na Transsibiřskou magistrálu

Znám jen málo cestovatelů, pro které by cesta Transsibiřskou magistrálou nebyla splněným snem. Nejdelší část této železniční tratě, a zároveň „ta pravá Transsibiřská magistrála“ vede mezi Moskvou a Vladivostokem a měří 9 288 km. Souběžně s ní se pak od Irkutské oblasti táhne Bajkalsko-Amurská magistrála.

Soči – letní i zimní radovánky v západním stylu

Soči – letní i zimní radovánky v západním stylu

Soči, opuštěné dějiště zimních olympijských her se stává městem duchů. Obří areály sportovišt, hotelové kompelxy i promenády zejí prázdnotou. I tak však stojí toto město, směsice ruského a západního stylu života, určitě za návštěvu.

Skoltští Sámové: laponská menšina mezi menšinou na pomezí Východu a Západu

Skoltští Sámové: laponská menšina mezi menšinou na pomezí Východu a Západu

Laponsko (sámsky Sápmi) je v povědomí českých turistů známé především svou téměř nedotčenou arktickou přírodou lákající jak svou divokostí, tak i klidem a tichem, které dnes jen tak nenaleznete. Za kulturními poznatky sem ale příliš turistů nejezdí. Kdo však do Sápmi přijede, zjistí, že zdejší kultura je při nejmenší stejně bohatá jako zdejší krajina.

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

Silniční kontroly ve Střední Asii aneb jak vyzrát na policajty

O policajtech v zemích bývalého Sovětského svazu kolují různé historky, od vymáhání nesmyslných úplatků až po opravdové výhružky vězením či zabavením věcí, auta apod. Než jsme vyrazili do světa, představovali jsme si tedy tyto chlapíky jako nemilosrdné pány s drsným výrazem ve tváři, kteří na nás budou číhat za každým rohem a v žádném případě nám nic neodpustí.

FOTOREPORTÁŽ: Kamčatka – poloostrov sopek

FOTOREPORTÁŽ: Kamčatka – poloostrov sopek

Divoký kraj daleko na východě Sibiře – poloostrov sopek který je tak odlehlý a izolovaný od zbytku pevniny, jakoby to byl ostrov. Na Kamčatku se dnes můžete dostat vlastně jedině letadlem. Kamčatka je země málo obydlená, divokou zelenou tajgou se potulují hnědí medvědi, řeky jsou plné lososů… Málo míst na světě přitahuje dobrodruhy a milovníky divoké přírody tak jako Kamčatka.

Poloostrov Kola – utajená perla ruského severu

Poloostrov Kola – utajená perla ruského severu

Miluju cesty na sever. Miluju cesty za tichem a zdánlivou nekonečností severských jezer. Miluju cesty za severskými řekami, jejichž meandry a peřeje mě čas od času zanesou alespoň na pár dní do skutečné divočiny. Miluju zimní večery, kdy vysedávám nad mapou a přemýšlím, kam dál by se dalo ještě vyrazit.

Jak na Kamčatku?

Jak na Kamčatku?

Bez cestovní kanceláře, na vlastní pěst. Tak nejlépe poznáte zemi, její kulturu i přírodní krásy. Pár osvědčených tipů, kde složit hlavu a kým se nechat vyvézt k sopce na Kamčatce, však není rozhodně na škodu.