Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: Pravoslavné kláštery v oblasti u moldavské hranice, české vesnice v Banátu, město Bukurešť, Dunajská delta, pobřeží Černého moře s plážemi v Konstantě, Mamaie, Mangalii a v malých vesnicích 2 Mai a Vama Veche, Rumunské Karpaty.

Cestopisy z Rumunska

Mají-li mnozí světoběžníci vyjmenovat své tři nejoblíbenější země, nezapomenou zmínit Rumunsko. Nádech romantiky, dobrodružství a tajemna, za nímž mnozí jezdí na jiné kontinenty, naleznete i v této poměrně blízké zemi. Dříve jezdili do Rumunska na dovolenou na pobřeží Černého moře.

RUMUNSKO

Od pádu Ceaucescovy diktatury nejen v Bukurešti vyrostla řada nových hotelů a turistických atrakcí, takže je problém najít pláž, kde byste byli sami. Na severu pobřeží se rozprostírá tajemná Podunajská delta, jejíž divoká příroda dosud skrývá neobjevené druhy fauny i flóry. V posledních letech narostl počet lidí, kteří míří do Rumunských Karpat. Na výběr je z mnoha pohoří, nejnavštěvovanější jsou Fagaraš, Paring, Retezat, Cibin, Rodna… V západním Rumunsku se v horách nachází oblast Banát, kde z velké části žijí Češi. Ti sem přišli za nabídkou úrodné půdy a dobrého živobytí a v roce 1823 založili první českou vesnice Sv. Helena. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Rumunska.

Naděje na zlepšení, Fagaraš, RumunskoNaděje na zlepšení, Fagaraš, Rumunsko

První okamžiky na hřebeni, Fagaraš, RumunskoPrvní okamžiky na hřebeni, Fagaraš, Rumunsko

Skanzen v Sighetu Marmaţiei, RumunskoSkanzen v Sighetu Marmaţiei, Rumunsko

Zajímavosti v Rumunsku

Rumunsko bylo součástí Římské říše a má velmi bohatou historii. Důkazem je bezpočetné množství památek, které naleznete téměř po celé zemi. Zmiňme turistickou povinnost – hrad hraběte Drákuly, které se ale v Rumunsku nacházejí rovnou dva. Většina obyvatel je pravoslavného vyznání a kostely s bohatě zdobenými ikonostasy jsou hojně rozesety po celé zemi. Za návštěvu určitě stojí města Sinaia, Sighisoara a Temešvár.

Další fotky z Rumunska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: