HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Královské paláce, severské vesničky i architektonická moderna aneb objevte méně zmámé kouty Holandska

Amsterdam, tulipány a coffeshopy. To si vybaví většina lidí při myšlence na Holandsko. Do tohoto malého pobřežního státu jezdí turisté většinou jen na prodloužený víkend do hlavního města. Přitom Nizozemí a hlavně Nizozemci jsou fascinujícím národem, kterému se vyplatí věnovat podstatně více času.

Nizozemí, to není jen Amsterdam, tulipány a větrné mlýny. Objevte tajemství wattového moře a fríský ostrov Texel!

Slyšeli jste někdy o Fríských ostrovech? Jsou to kousky země v Severním moři tvořící pás, který se táhne podél pevniny Nizozemska, Německa a Dánska.

Květinové Holandsko aneb vše o tulipánech

Květinové Holandsko aneb vše o tulipánech

Tulipány patří k Holandsku stejně jako sýr či větrné mlýny. Nejen, že jsou již tradičním symbolem Nizozemského království, zároveň jsou i jedním z nejznámějších vývozních artiklů této země. V tomto směru se však Nizozemci neomezují pouze na tulipány.

Amsterdamské grachty na kajaku

Amsterdamské grachty na kajaku

Jako základnu naší výpravy do Nizozemí jsme si zvolili městečko Wormer, ležící asi 25 km západně od Amsterdamu. Chceme si tu půjčovat kajaky a taky se nám zdá jednodušší strávit týden na jednom místě, a vyhnout se tak věčnému balení.

Netradiční rodinná dovolená: Holandskem na lodi!

Netradiční rodinná dovolená: Holandskem na lodi!

Olympia. Nejlepší z nejlepších a největší z největších, které si můžete půjčit. Na délku měří téměř 15 metrů. Honosí se maximálním počtem hvězd – pěti, a je to tedy jedna z nejluxusnějších lodních krásek, na nichž se můžete po Holandsku vydat. A já se ho vydala objevovat se svou přesně rok starou dcerou.