HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví, bezpečnost

7. 1. 2021 Pro příjezd do Itálie je od 7. do 15. ledna nutné předložit negativní antigenní nebo PCR test ne starší 48h. Rovněž platí nutnost registrovat se na Oddělení prevence a vyplnění čestného prohlášení. Tranzit vlastním vozem je možný. V některých regionech platí omezení vycházení, v celé zemi pak platí zákaz vycházení mezi 22 a 5 hodinou. Po návratu je nutné do 5 dní absolvovat test a vyplnit formulář.

26.11.2020 Kromě negativního testu (buď přivezeného s sebou nebo do 48 na místě) je nutná registrace na Oddělení prevence a vyplnění čestného prohlášení. Karanténa je možná. Zároveň mezi 21.12. a 6.1. bude pro všechny přijíždějící nutná 14-ti denní karanténa.

8.10. Česká republiku je v Itálii zařazena mezi rizikové země. Do země tak je možné cestovat pouze s negativním testem na koronavirus ne starším než 72 hodin. Opatření platí je platné ode dneška.

Itálie patří mezi bezpečné země. V městech je však třeba dát si stejně jako v jiných zemích pozor na kapsáře.

Jídlo i saláty by měly být bezpečné, to platí i o zmrzlině. Voda z vodovodu bývá zpravidla pitná. V každém případě je důležité uzavřít vhodné pojištění.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: