HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Covid, zdraví, bezpečnost

3. 5. Itálie prodloužila karanténu pro cizince do 15.5. Platí tedy před příjezdem je povinný test – karanténa 5 dní a opět povinný test (testy mohou být antigenní nebo PCR).

15. 4. Do 30. 4. 2021 byla prodloužena platnost nového nařízení: před příjezdem je povinný test – karanténa 5 dní a opět povinný test (testy mohou být antigenní nebo PCR). Platí to pro osoby, které 14 dní před vstupem do Itálie pobývaly nebo projížděly jedním či více státy a území EU. Výjimky pro cesty z pracovních a jiných nezbytných důvodů zůstaly zachovány. Pokud se cestující neprokáže testem, následuje povinná čtrnáctidenní karanténa.

Povinnost vyplnit si čestné prohlášení (autodichiarazione) a nahlásit svůj příjezd místní ASL – zdravotnímu zařízení – zůstává zachována. (Dipartimento di prevenzione dell´azienda sanitaria – návod: do google zadejte „ASL dipartimento prevenzione“ a místo pobytu)

18. 2. 2021 Pro přijíždějící ze zemí kategorie C, kam spadá i Česká republika je povolen vstup s negativním PCR nebo antigenním (provedeným výtěrem) testem ne starším 48h od odběru.
Pokud test není předložen, následuje povinná karanténa. I když není výslovně zakázáno do Itálie přijet, do 15. února platí zákaz pohybu mezi regiony a autonomními provinciemi, pokud neprokážete nezbytné důvody vaší cesty, tj. zdraví, práce, urgentní záležitost nebo návrat do bydliště.
Povinnost vyplnit si čestné prohlášení (autodichiarazione) a nahlásit svůj příjezd místní ASL – zdravotnímu zařízení – zůstává zachována. (Dipartimento di prevenzione dell´azienda sanitaria – návod: do google zadejte „ASL dipartimento prevenzione“ a místo pobytu)

7. 1. 2021 Pro příjezd do Itálie je od 7. do 15. ledna nutné předložit negativní antigenní nebo PCR test ne starší 48h. Rovněž platí nutnost registrovat se na Oddělení prevence a vyplnění čestného prohlášení. Tranzit vlastním vozem je možný. V některých regionech platí omezení vycházení, v celé zemi pak platí zákaz vycházení mezi 22 a 5 hodinou. Po návratu je nutné do 5 dní absolvovat test a vyplnit formulář.

26.11.2020 Kromě negativního testu (buď přivezeného s sebou nebo do 48 na místě) je nutná registrace na Oddělení prevence a vyplnění čestného prohlášení. Karanténa je možná. Zároveň mezi 21.12. a 6.1. bude pro všechny přijíždějící nutná 14-ti denní karanténa.

8.10. Česká republiku je v Itálii zařazena mezi rizikové země. Do země tak je možné cestovat pouze s negativním testem na koronavirus ne starším než 72 hodin. Opatření platí je platné ode dneška.

Itálie patří mezi bezpečné země. V městech je však třeba dát si stejně jako v jiných zemích pozor na kapsáře.

Jídlo i saláty by měly být bezpečné, to platí i o zmrzlině. Voda z vodovodu bývá zpravidla pitná. V každém případě je důležité uzavřít vhodné pojištění.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: