HedvabnaStezka.cz SvetOutdooru.cz SvetBehu.cz TuleniPasy.cz Padler.cz FestivalObzory.cz SnowFilmFest.cz ExpedicniKamera.cz

Stručný průvodce

Co by vám nemělo uniknout: metropole Helsinky, jezera ve středním a východním Finsku včetně měst Tampere a Kuopio, národní park Koli a lyžařská střediska Kajaani a Kuusamo, Laponsko se sobím safari, pláže u Hanko, Yyteri nebo Kalajoki, souostroví Ĺlandy.

Cestopisy z Finska

Země tisíců jezer je převážně rovinatá s nízkými kopci. Přes dvě třetiny souše zabírají severské lesy. Největší neporušená divočina v Evropě, která se nachází ve vnitrozemí Finska, každoročně láká tisíce cestovatelů k několikadenním trekům. Zajímavé zážitky vám může poskytnout i návštěva Laponska, ležícího za polárním kruhem, kde se nachází i největší národní park Finska Lemmenjoki.

Porvoo, Finsko

V mnoha vesnicích a městech jsou nicméně místní lidé překvapeni, když spatří turistu. V roce 1998 výzkum OSN zařadil Finsko na 5. místo v žebříčku kvality života obyvatel. Přečtěte si také zkušenosti našich cestovatelů v sekci cestopisy z Finska.

Zajímavosti v Finsku

Během období polárního dne jsou pobřežní oblasti rájem pro milovníky rybaření a plachtění. Za návštěvu určitě stojí malebná oblast se známkami osídlení už z období Vikingů na pobřeží a souostroví Alendy. Hlavní město Helsinki má atmosféru velké vesnice s několika hezkými kostely a přístavem.

Další fotky z Finska si můžete prohlédnout v naší galerii.

Přidej svou zkušenost nebo doplň informace

Odpovídáte na komentář: